İşçiler, akşam saatlerinde Konak ilçesi Basmane semtinde bulunan Belediye-İş Sendikası binası önünde toplandı. 30 otobüslük konvoyun hareketinden önce işçiler halay çekti, hükümet aleyhinde sloganlar attı. Otobüslerin hareketinden önce konuşma yapan Belediye-İş Sendikası İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ahmet Mutuoğlu, “İzmir şubeleri olarak Ankara’da TBMM önünde düzenlenecek Torba Yasa Tasarısı’nı protesto etmek ve emekçilerin yanında olmak için Ankara’ya doğru yola çıkıyoruz. Ankara’da bu yasa tasarısını hazırlayan, emekçi halkı düşünmeyen, emekçi aleyhine yasalar yapan başta AKP hükümeti olmak üzere, o yasaya karşı duruş sergilemeyen, kendini emek örgütü diye ifade eden hainlere hesap sormak için gidiyoruz. Tasarıda yer alan antidemokratik maddelerin torbadan çıkartılması, mevcut siyasi iktidarın ve parlamentoda grubu bulunan siyasi partilerin artık yüzünü emekçi halka dönmesi ve emekçiler lehine yasalar yapması için son kez Ankara’da uyarımızı yapacağız. Eğer bu uyarımızı da dikkate almazlarsa Belediye-İş Sendikası olarak Türkiye çapındaki eylemlerimiz artarak devam edecek” diye konuştu.

Bir süre hükümet ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde sloganlar atan işçiler daha sonra otobüslere binerek Ankara’ya doğru yola çıktı. 

CİHAN

Vatan AYDIN

2008 yılından bu yana Acsesini.Com sitesinin sahibiyim. İnsanlarla güncel konuları paylaşmak ve sitem üzerinde insanları eğlendirmeye yönelik etkinlikler beni mutlu eden şeylerin başında geliyor.Ümit Ediyorumkisitemin sohbet odalarında da doyunca eğlenip,sohbetlerinizi yeni arkadaşlarınız ile en güzel şekilde gerçekleştirirsiniz.

Google+ YouTube 

Bir önceki yazımız olan 'Devletin itibarını kar altından çıkarın' başlıklı makalemizde bbp, denetleme ve destici hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, Okunma 03 Şub 2011

Yorumlar


Sen de Yorumla!