İnsan evladıyız hepimizin ağzı kokabilir. Özelliklede sabah uyandığımızda daha çekilmez bir koku bile oluşabilir. Çünkü akşamdan yediğimiz yemeklerdeki baharat türü karışımlar ağzımızda istenmedik pis kokulara yol açabilir. Hele biriyle konuşurken karşımızdaki insanın kafasını bizden uzağa çektiğini kafa yönünü sağa, sola çevirdiğini bile günü geldiğimizde görmek mümkün. Aslında bu durum gururumuzu azda olsa etkileyebilir. Kimse istemez bu durumlarla karşılaşmayı hatta bu ağızdaki kokuları kendimizi bile rahatsız edebiliyor. Bu istenmeyen kokulardan kurtulmanın başlıca birkaç yöntemi vardır. Bunlar uygulanması zor olan yöntemlerden değildir. Her insan birazdan yazacağım kolay yöntemleri deneyerek kötü kokularından gün içerisinde kurtulabilir.

1] Dişlerinizi gün içerisinde 3dk sabah, akşam yemekten sonra fırçalayınız.

2] Dişleri fırçaladıktan hemen sonra dil etinizin arka kısımlarını da fırçalayın çünkü dil çok girintili nedeni yüzünden bakterilerin hapsine yol açıyor.

3] Nane şeker, ağız spreyleri kokuları 5–6 dakika keser bu kesin çözüm değildir.

4] Sarımsak, soğan alkol vb. gibi kokulardan kurtulmak içinde tek çare vardır sabah erkenden içilmesi gereken süttür. Çünkü içtiğimiz sütler gıda kokusunu azda olsa yok etmektedir.

5] Son olarak ta batkınız bu yöntemler işinize yaramıyor. Hemen diş hekimine gidin ve diş etinizi bulunan çürükleri tedavi ettirin.

Funda KURT

Acsesini.Com Blog Editörü..

Bir önceki yazımız olan Google Pagerank Sorgulama Siteleri başlıklı makalemizde Pagerank Ölçer, PageRank Sorgulaması ve Pr Öğrenme Adresleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!