CHP İzmir İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyen CHP İl Kadın Kolları Başkanı Nurşen Balcı, MYK üyesi Perihan Yardımcı ve Yerel Yönetimlerden sorumlu il yöneticisi Dilek Bilgin, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mehmet Tozlu’nun İzmir’deki yerel yönetimleri eleştirdiği ve “Bu şehrin eskiden kızları bile güzeldi. Artık kızları bile kalmadı” sözlerine yanıt verdiler. CHP İl Kadın Kolları Başkanı Nurşen Balcı, Tozlu’nun talihsiz açıklamalar yaptığını belirterek şunları söyledi:

“Nedense AKP’lilerin İzmir’le ilgili alakasız benzetmelerine ilk kez tanık olmuyoruz. İzmirimiz için daha önce de ‘Gavur İzmir’ ve ‘Sümüklü bir çocuk’ gibi benzetmeler yapan AKP’liler vardı. Bunun nedeni de İzmirlilerin kendileri gibi düşünmemeleridir. İzmirlilerin ülkede neler olduğunun farkında, İzmirli kadınlar da farkında ve inandıkları değerlerden asla vazgeçmeyecek. Onun için biz İzmirli kadınlar hepimiz güzeliz, eskiden de güzeldik; şimdi de güzeliz. Bizim güzelliğimiz öncelikle düşüncelerimizde ama bunu görebilmek gerekir. Bunu herkes böyle bilmeli. İzmir’in kadınları ‘ben bilirim’ der ‘beyim bilir’ demez.”

Nurşen Balcı, Tozlu’nun İzmir’in yerel yönetim eleştirilerinin de doğru olmadığını, CHP’li belediyelerin sosyal belediyecilik yaptığını söyledi. Tozlu’nun kentin ışıltısı kalmadığı sözlerine ise “Tozlu ışıltıdan ne anlıyor acaba? Büyük binalar dikilip, AVM yapılabilirdi. Ama CHP’li başkanlar bu merkezleri halkın hizmetine sundu” dedi.

CHP İl Kadın Kolları MYK üyesi Perihan Yardımcı ise yaptığı konuşmada “İzmirli kızlarla alıp veremedikleri ne? Onları rahatsız eden İzmir’in kızlarının yüz güzelliği değil yaşam biçimi, hayata bakışları ve yürekleridir. Varsın İzmirli kızlara ‘çirkin’ desinler. Bizler İzmir’i onların çirkinliklerine teslim etmeyeceğiz” dedi.

TOZLU: ZAVALLI ZEVAT

İzmir’de AK Partili yöneticilerle CHP’liler arasında çıkan ‘İzmir’in kızları’ tartışması sürerken, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mehmet Tozlu yeni bir açıklama yaptı. Bir televizyon programında yaptığı konuşma üzerinden manipülasyon yapıldığını ileri süren Tozlu, “Kullanmış olduğum cümleyi anlamından kopararak beyin ve kafatası arasında kendince mekik dokuyan, farklı anlamlandıran, bunun üzerinden sözüm ona belden aşağı vuracağını sanan zavallı zevatlara açık ve net bir şekilde belirteyim. Ne siz, ne de tasmanızı elinde bulunduranlar amacınıza ulaşamayacaksınız” dedi.

Ak Parti iktidarı olarak kadınlara yaptıkları hizmetlerin görmezden gelinmemesi gerektiğini ileri süren Mehmet Tozlu, tepkisini şöyle sürdürdü:

“Sizin gibi aymazlar, Cumhuriyet tarihi boyunca yapmış olduğunuz hizmetlerin on mislini Ak Parti’de görmüş olmanın ruhsal çöküntüsünü yaşıyorsunuz. Bu çöküntü öylesine bir hal almış ki; idrak yollarınızı kapatmış, gözlerinizi kör etmiş, kalbinizi mühürlemiş durumda. Ben Ak Parti’nin bir neferi olarak daima şunu söylerim; Türkiye, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’la, İzmir ise Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın özverili çalışmaları ile ilk defa hizmet görür oldu.”

Açıklamasında ağır eleştirilere de yer veren Tozlu şunları söyledi:

“Israrla iddia ediyorum CHP zihniyeti İzmir’in kızları da dahil bütün güzelliklerinin düşmanıdır. Denizinin havasının suyunun trafiğinin düşmanıdır. CHP İzmir’de bir estetik katliamı yapmıştır. Bir prensesi dilenci yapmıştır. Güzel İzmir’in güzel insanlarını yıllarca bitmeyen hizmetsizliklerinize boğdunuz. Şimdi de kalkıp utanmadan sıkılmadan ‘Cümlenin öncesi, sonrası ve vermek istediği mesaj’ arasında bağ kurmadan, kendinizce ‘salvolar’ diziyorsunuz. Bre maksadını aşan çapsız efendiler! Bilesiniz ki; Üç beş zevatın cümleleri bizlerin CHP’ye muhalefet etme girişimlerimize engel olamayacak. Sizler konuşacak bizler hizmet yapacağız. Sizler dedikoduyla kendinizi tüketecek, bizler kentimiz için üretmeye her zaman devam edeceğiz.”
İZMİR, (DHA) –

Vatan AYDIN

2008 yılından bu yana Acsesini.Com sitesinin sahibiyim. İnsanlarla güncel konuları paylaşmak ve sitem üzerinde insanları eğlendirmeye yönelik etkinlikler beni mutlu eden şeylerin başında geliyor.Ümit Ediyorumkisitemin sohbet odalarında da doyunca eğlenip,sohbetlerinizi yeni arkadaşlarınız ile en güzel şekilde gerçekleştirirsiniz.

Facebook Twitter Google+ YouTube Skype 

Bir önceki yazımız olan Kız öğrencilerin protesto başlıklı makalemizde protosto ve Taciz hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,,,,,, Okunma 18 Kas 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!