Alerjik astım hastalarının en büyük derdi nefes alma sorunudur. Bu astım türü nöbet tutar ve hastayı nerede nasıl yakalayacağı belli olmaz. Hastalığın başlangıcı bronşitten startlar farklı hastalık türlerinden vücuda haps olur. Bu hastalığı basite almamalı anında aile doktoruna görünmelisiniz diyorum. Çünkü alerjik astımın kurbanı bir kişi toz, duman, araba egzos kokusu gibi ortamlardan daralır ve nefes alıp vermekte güçlük çeker. Bu olayda bedenin oksijem solunumunu engellediği için ciddi bir hastalıktır. Bu konu hakkında uzmanların sizlere sunmuş olduğu videolu görüntüleri sizlere aktaracağız şimdilik geçmiş olsun diyoruz.

Funda KURT

Acsesini.Com Blog Editörü..

Bir önceki yazımız olan Google Pagerank Sorgulama Siteleri başlıklı makalemizde Pagerank Ölçer, PageRank Sorgulaması ve Pr Öğrenme Adresleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorumlar(2)
  • gozde akferit 12 Kasım 2010

   Astım, solunum güçlüğü, rinit, sinüzit, hırıltılı solunum, kulak çınlaması, nezle ve aşırı mukus oluşumu gibi şikayetleri olan 461 hasta incelendi. Bu hastaların %78’i sarsıcı bir şekilde basit bir kan testi [i] kullanıldığında pozitif reaksiyon gösteren gıdaların diyetlerinden çıkarılmasından sonra semptomlarında haftalar içerisinde anlamlı bir azalma sergilediler.

   yukarıdaki bölümü bir websitesinden kopyaladım.

   Piyasada gıda duyarlılığı testi yapan bir çok merkez var ancak bu konuda sağlık sebeplerimden dolayı ihtiyacım olduğu için ayrıntılı bir araştırma yaptım ve imupro ve yorktest ile ilgili geniş bilgi sahibi oldum.

   ImuPro elisa metodu ile yapılmaktadır ve ancak damardan alınan kan örneği ile yapılmaktadır. Yorktest ise parmaktan alnınan kan ile yapılıyor. Damardan alınan kan bu noktada daha doğru sonuçlar vermektedir. Ayrıca yorktest damardan alınan kan ile yapılıyor ve sonuçlar yurt dışına gönderilirken çeşitli problemler çıkabiliyor. imupro gıda duyarlılık testi Merkezi İstanbul Nişantaşı’nda bulunan kendi laboratuarlarında uygulanan bir test olduğu için sonuçları daha güven verici ve daha çok ürüne daha az fiyat ile bakıldığından en önemlisi daha ekonomik.

   amma uzun yazmışım… 🙂

  • PCkopat
   PCkopat 13 Kasım 2010

   Paylaşımın için teşekkürler 🙂


Sen de Yorumla!