Yüksek ateşlenme geçiren küçük, büyük insanlara erken teşhis koyulmalı ve ateşi düşürecek uygulamalar erkenden yapılmalıdır. Aksi takdirde yüksek ateşlenmeler havaleye yol açabilir ve bazı kalıcı rahatsızlıklar meydana getirebilir. Genelde ateşlenmeler bebeklerde daha çok yan etki göstermektedir bu yüzden çocuklara gereken müdahale doktora götürmeden evde yapılmalıdır. Çünkü yolda falan Allah göstermesin havale geçirebilir bunun yanı sırada bünyesi kaldırmayıp bayılabilir. Bu yüzden birazdan size yazacağım maddeler şeklindeki yöntemleri uygulamanızı şiddetle öneriyorum.

1] Kesinlikle ateşli insanı yorgan altına sokmayınız. Ateşlemeyi önlemek için ılık suda banyo yaptırınız ilk maddemiz bu olsun.
2] Bütün herkesin aklında olan tek çözüm yolu vücudu sirkeyle yıkamaktır ama sirkeyle yapılan müdahalelerin bazı zararları olabiliyor. Çünkü sirkede bulunan asit ateşi biraz daha kızıştırabilir ve vücudun direncini tüketebilir. Böyle olunca da vücuttaki ateşlenmeyi dindirmeniz mümkün olmayabilir.
3] Ateşlenin bir insanın anlına, ensesine ve diz kapağına soğuk suya batırılmış ıslak bez koyun.
4] Ateşlenen bir kişiyi terletmeye bakın ama kalkıp ta battaniyeye, yorgana sararak bu işi yapmayın. Terletmek için bolca su içirin çünkü vücuttaki sıcaklığı su dengeler, verdiğiniz ateş düşürücü ilaçlarda kısa sürede terletir.
5] Soğuk buzu bir poşetin içine koyun ve ateşli vücudun üzerinde poşeti dolaştırın.

Buda son maddemizdi kendi bildiğim ve araştırarak sizlere sunduğum yöntemler bunlardır. Şunu da önemli bir şekilde söylemeliyim ki 2 gün içerisinde ateşlenme hala düşmediyse mutlaka doktora gidin yada hastanızı götürün. Ateşlenme basite alınacak rahatsızlıklardan değil arkadaşlar ne kadar erken teşhis koyulup tedavisi yapılırsa o kadar yararı olur. Şimdiden geçmiş olsun ve ateş olanlara Allah acil şifalar versin.

Funda KURT

Acsesini.Com Blog Editörü..

Bir önceki yazımız olan Google Pagerank Sorgulama Siteleri başlıklı makalemizde Pagerank Ölçer, PageRank Sorgulaması ve Pr Öğrenme Adresleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorumlar(4)
  • kaan 19 Mayıs 2013

   ateşim yükseliyor gözlerimden yaş geliyor ne yapmalıyım ?

  • isimsiz 06 Mayıs 2015

   saol ellerine sağlık kim yaptıysa benim işime cok yaradı şuan uygulanıyor teşşekür ederim 🙁

  • isimsiz 30 Mart 2017

   cok tesekkurler kim yazdiysa Allah muradini versin


Sen de Yorumla!