Bugünde istedim gene insanlarımızın sağlıklı gelişimi hakkında önemli bilgilendirme sunayım. Zaten başlıkta görmüş olduğunuz gibi tartışmasını yapacağımız konu bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için yapılması gerekenler! Bağışıklık sisteminizin güçlü olması sizlerin daha düzenli şekilde beslenmenizi sağlayan ve gelişim hızını güçlendiren en büyük faktörlerden birisidir. Bir insanın bağışıklık sisteminde bozukluk yaşanıyorsa çok çabuk ağır hastalıklara yakalanabilir. Yemekten, içmekten kesilir bağırsak spazmı (kuruması) geçirebilir yani kısadan her hastalıkla karşılaşılabilir. Bu yüzden bağışıklık sistemini güçlendirmek için sizlere maddeler şeklinde bolca tüketmeniz gereken besinleri yazacağım sizlerde ona göre besin tüketiminizi yaparsınız. Aşağıda yazmış olduğum besinlerimizin her birinden bir kaşık yemeyi bedeninizden eksik etmeyin.

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Yiyecekler:
1) Balık, Ciğer çeşitleri tüketilebilir.
2) Yağı fazla olmayan et, yumurta, süt tüketimi çok yapılmalıdır.
3) Hormonsuz yeşil yapraklı sebzeler tüketmeye özen gösteriniz.
4) Sarımsak, baklagiller tüketmenizde önemlidir.
5) Tazen meyveler yiyin meyve sularını bolca için.
6) Kuru yemişin ana temeli olan fındık, ceviz gıdalarını tüketin.

Yukarıda yazmış olduğum bilgilendirmeler araştırmalarım üzerine elde ettiklerimdir. Zaten doktorların en çok tavsiye ettiği besin öğelerinin önünde üst kısımda yazmış olduklarım geliyor. Eğer sizlerinde bağışıklık güçlendirmesi hakkında güzel besinler varsa yorumlarınızda yazabilirsiniz.

Funda KURT

Acsesini.Com Blog Editörü..

Bir önceki yazımız olan Google Pagerank Sorgulama Siteleri başlıklı makalemizde Pagerank Ölçer, PageRank Sorgulaması ve Pr Öğrenme Adresleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!