Polis merkezinde yaklaşık yarım saat kalan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Avcı, çıkışta gazetecilere açıklama yaptı. Şehitlere Allah’tan rahmet, yaralılara, gazilere acil şifalar dileyen Avcı, “Bu melanet karşısında kahramanca sokaklarda mücadele eden milletimize, emniyet teşkilatımıza ve orduya sığınmış olan çeteye direnen ordu mensuplarımıza tekrar tekrar çok teşekkür ediyorum. Allah vatana, millete zeval vermesin” diye konuştu.

Avcı, “Gerçekten o akşam Türk medyası da televizyonlarımız, radyolarımız, internet sitelerimiz, fevkalade ibret verici bir demokrasi refleksi gösterdi. Dünya medyasında adı çıkmış, güya objektif habercilik yaptığını iddia eden BBC gibi, CNN International gibi, New York Times gibi, Guardian gibi bir takım ‘anlı şanlı’ yabancı yayın organlarının o gece bir milletin demokratik direnişini nasıl çarpıttıklarını ibretle gördük. Türk medyası yaptığı canlı yayınlarla onlara da en güzel cevabı verdi. Hala da öyle. Diğerlerini saymıyorum zaten Fox TV filan gibi faşistlikleri ve nefret söylemleriyle tanınmış o kanalları ayrıca saymıyorum ama biraz önce söylediklerim en azından güya objektif yayıncılık ilkelerine uydukları iddia edilen kurumlardır. Bu vesileyle onların da boyaları döküldü” dedi.

ÇENGELKÖY HALKI VE POLİSİ O GECE DESTAN YAZ

Kültür ve Turizm Bakanı Avcı, “Burada 6 şehidimiz,136 yaralımız vardı. Köprüde 22 şehidimiz var. Çengelköy halkı ve polisimiz o gece gerçekten bir destan yazdı.” dedi. Polis merkezini polisleri tebrik etmek ve ‘Geçmiş olsun’ demek için ziyaret ettiğini ifade eden Avcı, merkezdeki polislerin her birinin görevlerinin başında, morallerinin yüksek ve yaptıkları görevin bilincinde olduğunu belirtti. Avcı, o gece yaşananları “polisle halkın kaynaşmasının güzel birörneği” şeklinde tanımlayarak, “Darbecilerin burayı ele geçirme teşebbüslerini hem polislerimizin hem de halkımızın birlikte dayanışması engellemiş oldu. Bu vesileyle tüm Çengelköy halkına da esnafına da teşekkür ediyorum ve hepsini tebrik ediyorum. O gece çevre esnafın da buraya çok ciddi desteği oldu.” Diye konuştu.

“DEMOKRASİ NÖBETİ” TUTUANLARA SELAM OLSUN

Meydanlarda “demokrasi nöbeti” tutan vatandaşlara selam eden Avcı, şöyle dedi: “Bir süre daha vatandaşın kendisi de devam etmek istiyor. Sadece Cumhurbaşkanımızdan gelecek işarete bağlı olarak değil, aynı zamanda meydanlardan gördüğümüz coşku vatandaşın da gönüllü katılımının hem sayısal olarak hem nitelik olarak artığını da gösteriyor. Gerçekten başka bir yerde olsa bunun filmleri yapılır, romanları yazılırdı, dünya medyasında bunun ne tür kahramanlık hikayelerini dinlerdik, görürdük, seyrederdik. Türkiye’de bir destan yazılıyor ve sanki bunlar hiç olmuyormuş gibi -dünya medyası için söylüyorum- sadece medya değil, dünya siyasetçileri de başlarını kuma gömmüşler bu destansı direnişi küçümsemek, görmezden gelmek için, geçiştirmek için ne mümkünse yapıyorlar.”

Bakan Avcı, polis merkezinden ayrılırken görevli memurlarla fotoğraf çektirdi. Daha sonra Çengelköy esnafını da ziyaret ederek, onlarla sohbet etti.

Cengiz ÇOBAN / İSTANBUL,(DHA)

Vatan AYDIN

2008 yılından bu yana Acsesini.Com sitesinin sahibiyim. İnsanlarla güncel konuları paylaşmak ve sitem üzerinde insanları eğlendirmeye yönelik etkinlikler beni mutlu eden şeylerin başında geliyor.Ümit Ediyorumkisitemin sohbet odalarında da doyunca eğlenip,sohbetlerinizi yeni arkadaşlarınız ile en güzel şekilde gerçekleştirirsiniz.

Facebook Twitter Google+ YouTube Skype 

Bir önceki yazımız olan Şehit Başkomiser Yurtseven başlıklı makalemizde Şehit Başkomiser ve Şehit Başkomiser Yurtseven hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,,,, Okunma 03 Ağu 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!