Helikopterde askerlerin yanı sıra 5 bilişim uzmanının daha bulunduğunu tespit eden polis, helikopterin radar izi ile güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Ümraniye’de bir plazanın çatısından helikopterle alınan 5 bilişim uzmanının TRT ve Digitürk yayınlarını kesmek için görevlendirildiğini tespit eden polis, bu kişileri gözaltına aldı. 5 bilişim uzmanı tutuklandı

ASKERLERLE BULUŞTULAR

15 Temmuz darbe girişimi sırasında hedef olan yerlerden biri olan TRT ve Digitürk’ün yayınlarını kesmek için görevlendirilen 5 bilişim uzmanıyla ilgili yeni bilgi ve görüntülere ulaşıldı. Darbe girişimi günü Ümraniye’de bir evde toplanan N.A., S.G., H.Ş., ile Ö.Ş., ve S.Ç., isimli şüphelilerin, askerler tarafından evden alındığı belirlendi.

HELİKOPTERLE VODAFONE ARENA’YA İNDİRİLDİLER

Ümraniye’deki bir plazaya getirilen 5 şüpheli plazanın kapısı kırılarak içeri alınıyor. Katlara çıkan 5 şüpheli, çatıya inen helikopterde bulunan askerlerle buluşuyor. Çatıya çıkarılan şüphelilerin burada ilk savaş pilotlarından üsteğmen Kerime Kumaş’ın kullandığı helikoptere bindirildiği belirlendi. 43 asker ile birlikte 5 bilişim uzmanı Vodafone Arena’ya indirildi. Askerlerin bir kısmı gasp ettiği İETT otobüsüyle birlikte TRT’ye giderken bir kısmı da Digitürk’e gitti.

TEL ÖRGÜLERDEN BÖYLE ATLADILAR

N.A., S.G ve H.Ş., TRT’ye giderken Samanyolu TV ile Kaynak Holding çalışanı olduğu belirtilen Ö.Ş. ile S.Ç de Digitürk’e gitti. Başarısız olan darbe girişimi sonrası TRT’ye giden 3 şüpheli tel örgülerden atlayarak kaçıyor. Polis tarafından yakalanan 5 kişi tutuklandı.

GÜVENLİK KAMERALARI GÖRÜNTÜLEDİ

İstanbul’daki TRT ve Digitürk binalarını basarak yayınlarını kesmekle görevlendirilen 5 bilişim uzmanının görüntülerine ulaşıldı. Görüntülerde 5 bilişim uzmanının bir plazaya girişi, askerler tarafından alınarak helikopterle Vodafone arenaya getirilişi, TRT’ye girişleri ve başarısız olan darbe girişimi sonrası tel örgülerden atlayarak TRT’den kaçışları yer alıyor.
Sinan BİLGİLİ – İSTANBUL DHA

Vatan AYDIN

2008 yılından bu yana Acsesini.Com sitesinin sahibiyim. İnsanlarla güncel konuları paylaşmak ve sitem üzerinde insanları eğlendirmeye yönelik etkinlikler beni mutlu eden şeylerin başında geliyor.Ümit Ediyorumkisitemin sohbet odalarında da doyunca eğlenip,sohbetlerinizi yeni arkadaşlarınız ile en güzel şekilde gerçekleştirirsiniz.

Facebook Twitter Google+ YouTube Skype 

Bir önceki yazımız olan Dünyanın en iyileri İstanbul’a geliyor başlıklı makalemizde Dünyanın en iyileri, en iyiler ve İstanbul hakkında bilgiler verilmektedir.

Okunma 11 Ağu 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!