İkinci “Ergenekon” davasının tutuklu sanığı Tuncay Özkan, genel seçimlerde Başbakan Tayyip Erdoğan Haberleri’>Recep Tayyip Erdoğan‘ın aday olduğu yerden milletvekili adayı olacağını söyledi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi’nde oluşturulan salonda görülen davanın bugünkü duruşmasında, sanıkların taleplerinin alınmasına devam ediliyor.

Söz alan tutuklu sanık Özkan, masumların yargılandığını, her şeyin görmezden gelinerek bir davanın yürütülemeyeceğini savundu.

Başbakan Erdoğan‘a 1200 dava açtığını, bunların hiçbirini kaybetmediğini kaydederek, “Hakkımı aramayacak mıyım? Bu dava yüzünden gazetecilere binlerce
dava açılmış. Açmayalım mı? İddianamede olmayan şeyleri varmış gibi yazıyorlar. Bunlar gazeteci değil. Bu mesleği bunlara bırakmayacağız” diye konuştu.

-“LÜTFEN ENGEL OLMAYIN”-

Kendilerini cezaevinden çıkarmamak için bir kampanya yürütüldüğünü ileri süren Özkan, şöyle konuştu:

“Bu kampanyanın önüne geçemiyoruz. Siyaset yapmak istediğim için buraya alındım. Siyaset hakkım engellendi. Olmayan bir örgüt yaratılarak, buraya
getirildik. Seçimde Başbakan Tayyip Erdoğan Haberleri’>Recep Tayyip Erdoğan‘ın aday olduğu yerden milletvekili adayı olacağım. Halkım seçmezse, yatarım içeride. Seçilirsem de çıkartmayabilirsiniz beni buradan. Hiç önemli değil. Ben dokunulmazlığa karşıyım.
Ama daha dokunmadık neyimi bıraktınız. Ben neden Başbakan Erdoğan‘ın karşısında siyaset yapamıyorum. Ben siyaset yapacağım. Uzun süredir bunu söylüyorum. Lütfen engel olmayın.”

Funda KURT

Acsesini.Com Blog Editörü..

Bir önceki yazımız olan Aç Kurtlar Şehre İndi başlıklı makalemizde Sivas Güncel Haberler, Sivas Haberleri ve Sivasta Hava Durumu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!