TBMM İnsan Hakları Komisyonu bünyesinde oluşturulan Faili Meçhul Cinayetler Alt Komisyonu, 103 yaşındaki Berfo Nine’nin 31 yıldır aradığı oğlu Cemil Kırbayır’ı son gören kişi olan Fevzi Çelik’i tanık olarak dinleyecek. Taraf‘ın ulaştığı Çelik, Cemil Kırbayır’ın Kars Emniyet Müdürlüğü’nün üçüncü katından atılarak öldürüldüğünü anlatmıştı.

Ailede umut yaratan bu gelişmeye 31 yıldır gözyaşı dinmeyen, oğlu gelir diye evinin kapısını kilitlemeyen Berfo Nine’nin yorumu ise “İnşallah oğlumu bulacağım. Çok sevinçliyim” oldu.
 
Komisyon el koydu

Türkiye’nin günlerdir konuştuğu 103 yaşındaki Berfo Kırbayır’ın 12 Eylül darbesinin hemen ardından gözaltına alındıktan sonra kaybedilen oğlu Cemil Kırbayır’la ilgili ilk somut adımı TBMM attı. Meclis İnsan Hakları Komisyonu bünyesinde kurulan Faili Meçhul Cinayetler Alt Komisyonu, Cemil Kırbayır’ı en son gören kişi olan Fevzi Çelik’le temasa geçti. Alt Komisyonun önümüzdeki günlerde Çelik’i dinlemesi beklenirken, Taraf ’a konuşan Meclis İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Zafer Üskül “Arkadaşlarıma gerekli talimatı verdim. Şahıs Almanya’daymış. Arkadaşlarımız araştırma yapıyorlar. Bilgi isteyecekler. Yüz yüze mi dinleriz, yoksa konsolosluktan mı bilgi alırız tam belirlemedik. Temaslardan sonra gerekeni yapacağız” dedi.

Taraf

Vatan AYDIN

2008 yılından bu yana Acsesini.Com sitesinin sahibiyim. İnsanlarla güncel konuları paylaşmak ve sitem üzerinde insanları eğlendirmeye yönelik etkinlikler beni mutlu eden şeylerin başında geliyor.Ümit Ediyorumkisitemin sohbet odalarında da doyunca eğlenip,sohbetlerinizi yeni arkadaşlarınız ile en güzel şekilde gerçekleştirirsiniz.

Google+ YouTube 

Bir önceki yazımız olan Erzincanda Kar Yağışı başlıklı makalemizde erzincan haberleri, erzincan hava durumu ve erzincanda kar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, Okunma 15 Şub 2011

Yorumlar


Sen de Yorumla!