Bundan haftalar önce bilgisayar kasanızın fanlarından gelen yüksek sesin nedenlerini ve zararlarını yazılı olarak açıklamıştım. Bugün ise düşündüm kasayı evde kendiniz temizlemek istiyorsanız bunun püf noktalarını sizlere bildireceğim. Aslında temizliğini yapmak hiçte o kadar zor sayılmaz ama bilmeyenler belki sıkıntı yaşayabilir. Hepimizin bilmiş olduğu gibi bilgisayarımızın kasası kapalıda olsa dışarıdaki toz bulutunu içerisine çeken bir yapıya sahip. Bu kasalarımızın içinde toplanan toz birikimleri de kasanın kullanış performansını olumsuz yönde etkiler. Bu birikimlerden gelecek seslerde kulak ses kirliliği yaratır ama bilgisayarınızın hızını fazla etkilemez. Peki, ben bu tozları nasıl temizleyeceğim? Diyorsanız hadi hep beraber kasamızı yazmış olduğum maddeleri uygulayarak temizlemeye başlayalım. Hepimize kolay gelsin bakalım.
1- Bilgisayar fişini pürüzden çekiniz.
2- Bunun peşine kasanın vidalarını açın ve dış tozlarını elektrik süpürge yardımıyla temizleyin.
3- Tozları temizlerken işlemci fanını varsa birde ekran kartının fanını almayı ihmal etmeyin.
4- Elektronikten anlıyorsanız küçük işlemci fanlarını da yağlayabilirsiniz ama anlamıyorsanız bu riski göze almayın derim.
Üst tarafta yazdıklarımı kusursuz şekilde uygularsanız o gelen baş ağrıtıcı sesleri minimum dereceye düşüreceksiniz. Hepimize geçmiş olsun.

Vatan AYDIN

2008 yılından bu yana Acsesini.Com sitesinin sahibiyim. İnsanlarla güncel konuları paylaşmak ve sitem üzerinde insanları eğlendirmeye yönelik etkinlikler beni mutlu eden şeylerin başında geliyor.Ümit Ediyorumkisitemin sohbet odalarında da doyunca eğlenip,sohbetlerinizi yeni arkadaşlarınız ile en güzel şekilde gerçekleştirirsiniz.

Facebook Twitter Google+ YouTube Skype 

Benzer Yazılar

Internet Sansürü

Internet Sansürü

12 Mar 2014
En Gerçekçi Oyun

En Gerçekçi Oyun

05 Şub 2014
Seçmeli Dövüş

Seçmeli Dövüş

22 Oca 2013

Yorumlar


Sen de Yorumla!