Bilgisayarla yeni tanışan kişilerin en sıkıntılı konularından biri format atmaktır. Bende istedim bu sıkıntıyı yaşayanlara bu sayfamızda yazılı ve videolu olarak yardımda bulunayım. Bilgisayara doğru format atmak çok önemlidir aksi takdirde yanlış atılacak formatlama bilgisayar dosyalarını ve sistemi düzgün çalıştırmayabilir. Bu yüzden dikkat edilmeli ve çok hassas uygulamalarla bu işin altından başarıyla kalkmalısınız. Aslında bu işin fazla zorluğu yok gözlerde ne kadar büyütülse de tek yapmanız gereken klavyenizde 3–4 tuşa basmak, 1–2 bardak güzel kahve içmek ve birkaç tanede mouse hareketiyle formatlamayı yapabilirsiniz. İçinizde sadece formatın ismini büyütmeyin çok rahat davranın.

İlk başta formatlama işlemine başlamadan önce bilgisayarınıza hangi işletim sistemi kuracağınızı seçin ben size en çok insanlar tarafından kullanılanları yazayım;
• Windows XP Professional • Windowns Vista Business
• Windows XP Home • Windows Vista Ultimate
Seçimi yaptıktan sonra herhangi işletim sistem CDnizi bilgisayarınızın DVD sürücüsüne yerleştirin. Ondan sonra tek yapmanız gereken aşağıdaki videomuzu izleyerek formatlama işlemine başlayınız. Şimdi resimli anlatım sunup vaktinizi çalmak yerine size özel araştırıp bulduğum format atma videosunu izletmeyi daha uygun gördüm. Umarım bu başlığımız altındaki bilgilendirmeden yararlanırsınız. Hadi hep beraber videomuzu izleyelim ve güzelleşelim. Hepinize şimdiden kolay gelsin haydi Bismillah.

Videolu Anlatım

Hazırlayan : PCkopat

Vatan AYDIN

2008 yılından bu yana Acsesini.Com sitesinin sahibiyim. İnsanlarla güncel konuları paylaşmak ve sitem üzerinde insanları eğlendirmeye yönelik etkinlikler beni mutlu eden şeylerin başında geliyor.Ümit Ediyorumkisitemin sohbet odalarında da doyunca eğlenip,sohbetlerinizi yeni arkadaşlarınız ile en güzel şekilde gerçekleştirirsiniz.

Facebook Twitter Google+ YouTube Skype 

Benzer Yazılar

Internet Sansürü

Internet Sansürü

12 Mar 2014
En Gerçekçi Oyun

En Gerçekçi Oyun

05 Şub 2014
Seçmeli Dövüş

Seçmeli Dövüş

22 Oca 2013

Yorumlar


Sen de Yorumla!