Kurban Bayramı’na sayılı günler kala turizmin gözde merkezlerinden Bodrum’da, Eylül ayında sahillerdeki hareketlilikte artış göze çarptı. 35 derece hava ve 26 derece deniz suyu sıcaklığı nedeniyle Kumbahçe, Paşatarlası, İçmeler, Gümbet ve Bitez plajlarında adım atacak yer kalmadı. Yerli turistlerin dışında çeşitli ülkelerden gelen yabancı konuklar, plajları renklendirdi. Ortadoğu ülkelerinden gelen turistler ile Kuzey Avrupa ülkeleri Danimarka, Norveç ve İsveç’ten gelen turistlerin yan yana denize girmeleri ilginç görüntüler ortaya çıkardı. Birçok turist, beach clup’larda çalan müziklerle dans etti, eğlendi, su sporları yaptı.

Dokuz günlük bayram nedeniyle ilçede gözle görülür bir hareketlilik yaşandığını ve iç turizmde olumlu sinyaller aldıklarını belirten Bodrum Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Kocadon, “Yaşanan krizler ve olumsuzluklara rağmen bu yılı en iyi şekilde atlatmaya çalışıyoruz. Turizme kötü başlamış olabiliriz ancak yaralarımızı sarmaya başlıyoruz. Bayramda özellikle iç turizmde yaşanacak hareketlilik nedeniyle ilçemize gelecek konuklarımıza yine de rezervasyonlarınızı yaptırın gelin diyoruz” dedi.

Yaşar ANTER / BODRUM (Muğla), (DHA)

Vatan AYDIN

2008 yılından bu yana Acsesini.Com sitesinin sahibiyim. İnsanlarla güncel konuları paylaşmak ve sitem üzerinde insanları eğlendirmeye yönelik etkinlikler beni mutlu eden şeylerin başında geliyor.Ümit Ediyorumkisitemin sohbet odalarında da doyunca eğlenip,sohbetlerinizi yeni arkadaşlarınız ile en güzel şekilde gerçekleştirirsiniz.

Facebook Twitter Google+ YouTube Skype 

Bir önceki yazımız olan Sibel Can ilk kez sahnede rap söyledi! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okunma 08 Eyl 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!