Boy uzatmak gerçekten birçok insanımızın en büyük derdidir. Kısa boyları uzatmak için bazı tedavi yöntemleri vardır fakat o kadar ciddi bir sonuca varılmayabilir. Boyun kısa kalma nedenlerinin en başında büyüme hormonlarının yetersizliği gelir sonra aile genlerindeki sorunlardan kaynaklanabilir. Arkadaşlarım benimle dalga geçip cüce diyorlar. Ben bu lafları kaldıramıyorum boyumu en kısa zamanda uzatmak istiyorum diyorsanız size vereceğim yöntemleri aklınızın bir köşesine not edin ve uygulayın. Olumlu sonuçlarla karşılaşacağınıza eminim.
Boy Uzatmak İçin Yapılması Gerekenler:
1] 18 yaşından küçükseniz basketbol, futbol, vücut geliştirme sporları yapıp boyunuzu 5–10 cm uzatabilirsiniz. Ama 18 yaşı geçmişseniz bu spor yapmanın size boyunuzu uzatma gibi faydası olmayacaktır fakat vücudunuzun kas yapması bakımından işe yarayacaktır.
2] Doğru ve düzgün bir şekilde vitamini bol olan yiyecekleri tüketmeniz sonucunda 6-7 cm uzayabilirsiniz. (Süt, Meyve, Sebze) bolcana yemenizi öneririm.
3] Boş kaldıkça da evinizdeki ışık ampullerine zıplayın. Mesela bir ağaçtan elma, armut topluyormuşsunuz gibi düşünerek zıplayın ki bu yönteminde boyunuzun uzamasında yararı olacağını göreceksiniz.
4] Boy uzatmak için çıkan ilaçlar piyasada her geçen gün çoğalmakta bunları doktora gözükmeden kullanmaya kalkmayın. Uzama yerine yan etkisi yüzünden iyice kısalabilirsiniz.
5] Boy kısalığı için ameliyat olabilirsiniz ama boyunuz o kadar kâhile alınacak kadar kısa değilse bu yöntemi de tek çare kapısı olarak görmeyin. O yüzden siz yukarıda yazmış olduğum ilk 3 maddeyi dikkatle uygulamaya bakın.

Funda KURT

Acsesini.Com Blog Editörü..

Bir önceki yazımız olan Google Pagerank Sorgulama Siteleri başlıklı makalemizde Pagerank Ölçer, PageRank Sorgulaması ve Pr Öğrenme Adresleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!