Arkadaşlar günlük yaşantınızda hepiniz mutlaka gazete okuyorsunuzdur. Kimi insanlar gazeteyi hem günlük haberleri takip hemde bulmacayı çözmek amaçlı alır. Bulmaca insanların çoğuna göre zor gelir bunun nedeni de mantığı yormasından kaynaklanır. Aslında bulmaca çözmek basit bir iştir. Çünkü genellikle bulmaca soruları genel kültür sorularıdır. Bu yüzden de çözerken zorlanma olmaz. Ama insanlar herşeyin kolayını sevdikleri için zekalarını yormayı istemezler. Aslında bulmaca çok şey öğretmekle birlikte kazandırırda ama bunu bıkmadan, usanmadan yapmalısınız. İlk denemenizde biraz sıkıcı gelsede daha sonraki denemelerinizde sizde durumun zekayı geliştirdiğini anlayıp bulmaca gördüğünüz her yerde çözeceksiniz. Bulmaca çözmek gerçekten sadece kafayı çalıştırmaktır. Bu dediklerimizi deneyin ve eğer zıt bir yönü çıkarsa bizimle alt kısımda yorum olarak paylaşın. Teşekkür ederiz.

Funda KURT

Acsesini.Com Blog Editörü..

Bir önceki yazımız olan Abdest Nasıl Alınır ? başlıklı makalemizde Abdest Almak, Abdest Nedir ve Abdest Niyeti hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorumlar(6)
  • yaren koçak 15 Kasım 2011

   bn bu yazıyı okuduktn sonra deil genel anlamdada zaten bulmaca çözen bir insanım… ders kitaplarımda gazete we dergilerde sıkça karşılaşıyrz we bn çözmktn byük zewk alıyormmm çözüyorm bu yzdn… herkeze tawsiye ederim teşekkürlerimi sunarım…

  • yaren koçak 15 Kasım 2011

   ltfnn bnmle arki olmk isteyenlrr buraya yaznnn bn bu siteyi sıkça ziyaret ediormm onlarla gerçktn erçk birr kankii olablrz fakat şunu belirteymkii bnm kankm war bndn fazlasını beklemeyn ama bi dotmu her zmn yanınızdaym… teşkrlr dediinizi duyar gbiyim rica ederim yorumunuz yeterli adım yaren koçak dostlarımm…. (L)

  • PCkopat
   PCkopat 15 Aralık 2011

   tsekkürler ilgi ve alakanız için (ADMIN)

  • muhammed 28 Nisan 2012

   ELLERİNİNZE SAĞLIK HİÇDE BEĞENMEDİM


Sen de Yorumla!