Çağlayan Meydanı Cuma akşamı trafiğe kapatılacak

Çağlayan kavşağındaki trafiğin yer altına alınması ve yayalaştırılmış meydan düzenlemesi inşaatı sebebiyle bir süredir kısmen trafiğe kapanan Çağlayan Meydanı, Cuma saat 21.00’dan itibaren tamamen araç trafiğine kapatılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, Büyükşehir Belediyesi, İl Özel İdarebi ve Karayolları Bölge Müdürlüğü ile ortak yürütülen çalışmayla 13 bin metrekare alt geçit imalatı yapılacağı belirtildi. Alt geçit uzunluklarının 700 metre olacağı çalışmayla Çağlayan kavşağı 2 katlı bir kavşak haline gelerek, trafik yerin altına alınacağı bildirildi. Açıklamada: “Bu şekilde İstanbul’da birçok miting ve yürüyüşe ev sahipliği yapan Çağlayan, 22 bin metrekare yayalaştırılmış alana sahip bir meydan haline gelecek.” ifadeleri yer aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’nce hazırlanan proje ile Kağıthane Caddesi (Şişli) – Çevreyolu ve Piyalepaşa yönü 12 m aşağıdan alt geçit ile Çevreyolu ve Piyalepaşa istikametine bağlanacak.

Açıklamada, bir süredir devam eden inşaat çalışmaları sebebiyle kısmen trafiğe kapatılan Çağlayan Meydanı’nın Cuma akşamı saat 21.00’dan itibaren tamamen trafiğe kapatılacağı belirtildi. Açıklamada trafiğe kapatılacak yollar ise şöyle sıralandı:

Şişli-Çağlayan arası kapanacak yollar: Abide-i Hürriyet Caddesi , Dr. Cemil Bengü Caddesi, Yurt Sokağı, Taşocağı Caddesi, Vatan Caddesi.

Topkapı-Şişli arası kapanacak yollar: Çağlayan Kavşağı, Çampark Sokak, Ozan Sokak, Çağlayan Kağıthane Yolu, Abide-i Hürriyet Caddesi.

Kağıthane-Piyalepaşa-Topkapı arası kapanacak yollar: Çağlayan Kağıthane Yolu , Şevketpaşa Caddesi, Bahçeler Caddesi, Yalın Sokak, Çağlayan Kavşağı

Funda KURT

Acsesini.Com Blog Editörü..

Bir önceki yazımız olan Abdurrahman Önül Medine Gülü başlıklı makalemizde Berat TV İlahileri, Medine Gülü İlahisi 2009 ve Medine İle İlgili Süper İlahi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!