Herkese Selamlar, sizlerinde bildiği gibi çeşme suları arıtıldıktan sonra evlerimizin musluklarına akarlar. Bu ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemeyiz? Kadınlar bazen yemekte çeşme suyu bazen de tatlı su yani (hazır su) kullanırlar. Aslında bize soracak olursanız en sağlıklısı hazır sudur. Çünkü eğer dikkat ettiyseniz çaydanlığınızın alt kısmına çeşme suyu koyup kaynatın. Daha sonra o suyu oradan alın ve orada oluşan kireçlenmeyi sizde görün. İşte bazen hazır olsun diye direk oradan bile su içe biliyoruz. İşte bu çok çabuk hastalanmamıza sebep oluyor. İçinde bulunan bakteriler vücudumuza girerek mikroplara karşı olan direncimizi öldürüyor. Bu durumda da dışarıdan gelecek hastalıklara vücut savunmasız kalıyor ve hastalanıyoruz. Sizler bilinçli olmalısınız ki çocuğunuza bazı şeyleri öğretebilesiniz. Birçok insan çeşmeden su içmeyi sever böyle kişileri bu konuda uyarmalısınız. Ve kesinlikle çeşmeden su içmemelisiniz. Eğer çeşme suyunu kaynatıp ya da musluktan geldiği halden tekrar arıtırsanız onu kullanıp içebilirsiniz. Bu durumun herhangi bir sakıncası yoktur. İşte sizleri böyle bir konuda da aydınlatmak istedik. Sağlınızı düşünüyorsanız hazır su en iyisidir. Eğer sizlerin bu konuyla ilgili daha farklı bilgileriniz varsa bizimle yorum olarak paylaşınız. Şimdiden ilgi gösterdiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkürü borç biliriz.
Unutmayın ki: Çamaşırlarınızı yıkadığınızda çamaşırlarınızda olan beyaz leke kireç lekesidir. Bununda nerden kaynaklandığını hepimiz çok iyi biliyoruz. Çünkü çamaşır makinesinin kullandığı su çeşme suyudur. Bunun içinde gerekli deterjanları makinenize kullanmalısınız ki hem makinenizden olmayın hem de çamaşırlarınızda leke oluşmasın. Bu kural bulaşık makinesi için bile geçerlidir. Düşünün ki demir yığınına zarar veren insana nasıl zarar vermesin bu yüzden sağlıklı yaşamak için kendinize dikkat etmelisiniz.

Funda KURT

Acsesini.Com Blog Editörü..

Bir önceki yazımız olan Google Pagerank Sorgulama Siteleri başlıklı makalemizde Pagerank Ölçer, PageRank Sorgulaması ve Pr Öğrenme Adresleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, Okunma 29 Eki 2010

Yorumlar


Sen de Yorumla!