Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarının emekliğini istemesi üzerine CHP’den yapılan ilk açıklamada, “Kaygı verici, askeri teamüllerin alt edilmesinin sonucu” denildi.

TSK’daki deprem üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da tatilini keserek Ankara’ya dönmeye karar verdi. CHP yarın genel başkan Kılıçdaroğlu liderliğindeki toplantıda gelişmeleri değerlendirecek.

CHP’den ikinci açıklama Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’den geldi. Tekin şunları söyledi:

CUMHURBAŞKANINDAN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ

”Doğrusu tabi bir belirsizlik ortamı yaşanıyor. Bu saate kadar istifa eden kuvvet komutanları da, hükümet de, Sayın Cumhurbaşkanı da herhangi bir açıklama yapmış değildir. Doğrusu bu hoş bir manzara değildir. Cumhuriyet tarihinde ilk kez yaşanan bir manzara. Bizim bildiğimiz terfiler kuralar ve hukuk sistemi içinde belirlenir. Ama ne yazık ki Türkiye’de demokrasi halen oturmuş değildir. Ne zaman terfi dönemi olsa bu sıkıntılar yaşanıyor. Benim gördüğüm manzara, iktidarın yine hukuk ve kural tanımaz tavrı devam ediyor. Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanının açıklama yapmasını beliyoruz. Umut ediyorum ki, Sayın Cumhurbaşkanı doyurucu bir açıklama yapacaktır. Biz de bu konuyla ilgili yarın daha detaylı bir şekilde kamuoyuna paylaşacağız. Bu sadece terfiyle ilgili değil, görünen manzara o.”

Vatan AYDIN

2008 yılından bu yana Acsesini.Com sitesinin sahibiyim. İnsanlarla güncel konuları paylaşmak ve sitem üzerinde insanları eğlendirmeye yönelik etkinlikler beni mutlu eden şeylerin başında geliyor.Ümit Ediyorumkisitemin sohbet odalarında da doyunca eğlenip,sohbetlerinizi yeni arkadaşlarınız ile en güzel şekilde gerçekleştirirsiniz.

Facebook Twitter Google+ YouTube Skype 

Bir önceki yazımız olan Abdurrahman Önül Medine Gülü başlıklı makalemizde Berat TV İlahileri, Medine Gülü İlahisi 2009 ve Medine İle İlgili Süper İlahi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Okunma 30 Tem 2011

Yorumlar


Sen de Yorumla!