Birinci Çözüm Yolu ve Cevabımız : Kalitesiz beyaz konverslerinizi çamaşır makinasına atmayınız çünkü çok çabuk yıpranma yada açılma yaparlar buda sizin canınızı sıkar sizde mecburen atmak zorunda kalırsınız. Eğer ki coverslerinize güveniniz varsa kaliteden yana kusuru yoksa gönlü rahat bir şekilde çamaşırlarınızın arasında yıkayabilirsiniz. Ama onlar için özel satılan bez poşetler var içine atıp makinada yıkamanız daha garanti olur.

İkinci Pratik Yolumuz ve Akıllıca Çözüm Yolu: Bulaşık singeri alıp kendi elinizle silmek olacak bunu nasıl yaparsınız hemen şöyle açıklıyım. Temiz 1 adet bulaşık süngeri alacaksınız sonra sabun veya cif kullananlar iyice köpükledikten sonra güzelcene sileceksiniz. Sonra elinizi ıslatıp convers üzerindeki köpükleri temizleyeceksiniz.

Önemli Uyarı : Yukarıda yazılanları uyguladıktan sonra eminim ki ayakkabılarınız ilk günkü şıklığını koruyacak. Ama ıslak conversleri kesinlikle güneş altında kurutmayınız aksi takdirde sararır. Renkli olan ayakkabıları çamaşır makinesinde yıkayın bundan yana derdiniz tasanız olmasın.

Funda KURT

Acsesini.Com Blog Editörü..

Etiketler:, Okunma 01 Şub 2011

Yorumlar


Sen de Yorumla!