Dişin ağrıması insanın beyin damarlarını kasıyor buda insan üzerinde sinir, stres yaratıyor. Durum böyle olunca etrafınızdakilere kırıcı olmak kaçınılmaz oluyor. Dişin ağrımasının başlıca nedenlerini şöyle sıralayabiliriz;
– Dişin iltihap kapması.
– Diş eti zedelenmesi.
– Dişinizin apse yapması.
Peki bu ağrılardan nasıl kurtulurum? Diyorsanız :
+ Eğer dişiniz iltihaplıysa ağrıyan yere soğuk kompres yapılabilir.
+ Bir ağrı kesici alınabilir ve hemen ardına diş hekimi uzmanlarına görükmelisiniz.
+ Ağrıyan dişin üzerinde gıda tüketimi yapmak ağrınızın artışına sebep olabilir.
+ Dişinizin üzerinde çürük oluşmuşsa hemen üzerine karanfil yağı dökebilirsiniz. O da yok ise sağlam kuru karanfili ezip tozunu diş üzerine dökebilirsiniz. Ama karanfili diş eti üzerinde fazla bekletmeyin zedelenmeye yol açabilir.
6- Genelde insanlar ağrının dinmesi için alkol ve ağrı kesici kullanırlar bunlar bir noktadan sonra dişin sararmasına ve apse kapmasına sebep oluyor.

Demek istediğimiz şu ki; Kendi bildiklerinizi okumayın ağrıyan dişin ağrısına dayanamıyorsanız onun üzerinde fazla şeyler uygulamayın. Yoksa ALLAH göstermesin çektirmek zorunda kalırsınız. Delik olan dişinizede dolgu yaptıracaksanız bunlara dikkat edip sağlıklı noktalarda doldurtmalısınız.

Funda KURT

Acsesini.Com Blog Editörü..

Bir önceki yazımız olan Google Pagerank Sorgulama Siteleri başlıklı makalemizde Pagerank Ölçer, PageRank Sorgulaması ve Pr Öğrenme Adresleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!