Doğan Yayın Holding A.Ş., daha önce ilgili vergi mahkemesinde, şirket lehine sonuçlandığı kamuya açıklanan vergi dava sonuçlarına Vergi İdaresi tarafından yapılan itirazın Danıştay tarafından reddedildiğini ve ilgili vergi mahkemesinin kararlarının onandığını, aynı vergi mahkemesinde şirket aleyhine sonuçlandığı daha önce kamuya açıklanan vergi dava sonuçlarına şirket tarafından yapılan itirazın da Danıştay tarafından reddedildiğini bildirdi.

Açıklamada şöyle denildi:

”Daha önce ilgili vergi mahkemesinde şirketimiz lehine sonuçlandığını kamuya açıkladığımız vergi dava sonuçlarına, Vergi İdaresi tarafından yapılan itiraz, Danıştay tarafından reddedilmiş ve ilgili vergi mahkemesinin kararları onanmıştır.

Diğer taraftan, aynı vergi mahkemesinde şirketimiz aleyhine sonuçlandığını daha önce kamuya açıkladığımız vergi dava sonuçlarına şirketimiz tarafından yapılan itiraz da Danıştay tarafından reddedilmiştir.”

Açıklamada, Danıştay’da şirket lehine/aleyhine sonuçlanan davalara göre mevcut durum şöyle özetlendi:

(Bin TL)                                                        Vergi Mahkemesi   Danıştay    Danıştay
.                                                                            Kararı             Kararı    Devam Eden
————————————————–           —————      ———       ———-
– Lehte Sonuçlanan                                              814.221          783.226      30.995
– Aleyhte Sonuçlanan                                             17.612            13.485        4.127
– Devam Eden (Bekletme Kararı Alınan)                  30.555                 –                -Toplam                                                                  862.388          796.711      35.122

İlgili tarafların Danıştay kararının aleyhe olan kısımlarına karşı karar düzeltme isteminde bulunma haklarının mevcut olduğu da vurgulandı.

AA

Vatan AYDIN

2008 yılından bu yana Acsesini.Com sitesinin sahibiyim. İnsanlarla güncel konuları paylaşmak ve sitem üzerinde insanları eğlendirmeye yönelik etkinlikler beni mutlu eden şeylerin başında geliyor.Ümit Ediyorumkisitemin sohbet odalarında da doyunca eğlenip,sohbetlerinizi yeni arkadaşlarınız ile en güzel şekilde gerçekleştirirsiniz.

Google+ YouTube 

Bir önceki yazımız olan NTV Spikeri Banu Güven Evlendi başlıklı makalemizde banı güven evlendi, banu güven aykut dokur evlilik ve ntv sipiker hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!