Siz değerli bayanlarımızla bugün hamilelik öncesi alınan kilolardan kurtulma yöntemlerini tartışacağız. Her hamile olan bayanımız mecburi bir şekilde 8–10 kilo istemeden almaktadır. Bu doğumdan sonra verilmesi kolay olan bir şey ama yapılması gerekenleri uyguladıktan sonra aldığınız kilolardan kurtulabilirsiniz. Bazı bayanlarımız var ki yapılması gerekenleri yokuşa sürüyor sonra kiloyu veremeyince sinir küpü oluyor. Uzman kadın doğum doktorlarıda zaten her bayanımıza doğumdan sonra çok sık bir şekilde bebeği emzirmelerini ve hafif bazlı egzersiz yapmalarını öneriyor. Ama bizim ülkemizde bulunan %75 bayan doktorların dediklerini kulak asmaksızın hareket ediyor. Lafı fazla uzatıp baş ağrıtmadan gelin hep beraber doğumdan sonra nasıl kilo verilir onu maddeler şeklinde 1 bir öğrenelim.

Doğum Sonrası Kilo Verme Yöntemleri:
1) Bebeğinizi sık şekilde emzirmelisiniz.
2) Kısa süreliğine günlük egzersizler yapmalısınız.
3) Bolca meyve tüketin ve vitamini sağlayan besinler yiyin.
4) Mide düzeninizi sağlayacak besinleri tüketmeye özen gösterin.
5) En son olarakta kesinlikle normal hızlı şekilde zayıflamayı aklınızdan geçirmeyiniz. Çünkü normal insanlardan daha farklı bedene sahip olup bebek emzirdiğiniz için bu çocuğunuza anne sütünden uzak kalması için sıkıntı yaratabilir. Bu demek oluyor ki nadir şekilde diyet yapınız.

Zaten yukarıda yazmış olduklarımızı uyguladıktan sonra eminim kısa süreden sonra istediğiniz kilo düzenine bedeninizi sokacaksınız. Ama kiloyu fazla takıntı etmeyin ilk 1 sene anneliğin tadını çıkarın ve çocuğunuzu kendi sütünüzle sağlıklı şekilde besleyin bu uzmanların sizlere önerisi. 🙂

Funda KURT

Acsesini.Com Blog Editörü..

Bir önceki yazımız olan Google Pagerank Sorgulama Siteleri başlıklı makalemizde Pagerank Ölçer, PageRank Sorgulaması ve Pr Öğrenme Adresleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!