Dünya İslam Günü Topluluğu tarafından, Hz. Muhammed’in (s.a.v.) tebliğ ettiği İslam dininin Veda Hutbesi ile tamamlanmasının anısına  22 Şubat 2011 Salı günü, saat 16.00-18.30 arasında, Fatih – Araştırma ve Kültür Vakfı’nda “Dünya İslam Günü Etkinliği” düzenlenecek.

23 Şubat – Dünya İslam Günü (23 February – World Islam Day), dünyanın ve insanlığın İslam ile şereflenmesinin yıldönümü. Bugünün hatırlanması ve Veda Hutbesi çerçevesinde temel İslami konulara vurgu yapılması için düzenlenecek etkinliğin, bu yılki temel konusu “İslam Nedir?” olacak.

Etkinlik Programı ve Konuşmacılar:

Kuran Dinletisi

Veda Hutbesi Dinletisi

Konuşmacı 1: Abdullah Yıldız, “Peygamberimizin Merhameti”

Naat Dinletisi

Konuşmacı 2: Recep Koçak, “İslam’da Yardımlaşma”

Ara İlahi Dinletisi

Konuşmacı 3: Muammer Derin, “Veda Hutbesi’nin Önemi”

Ara İlahi Dinletisi

Konuşmacı 4: Seçkin İslamoğlu, “İslami Hikmetler / İslam Nedir?”

Katılımın ücretsiz olduğu etkinliğe herkes katılabiliyor. Katılımcılara  İbni Hacer’in Altın Öğütler (Münebbihat) kitabının cep derlemesi hediye edilecektir.

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için detaylı bilgiyi http://www.dunyaislamgunu.org/  adresinden alabilirsiniz.

Vatan AYDIN

2008 yılından bu yana Acsesini.Com sitesinin sahibiyim. İnsanlarla güncel konuları paylaşmak ve sitem üzerinde insanları eğlendirmeye yönelik etkinlikler beni mutlu eden şeylerin başında geliyor.Ümit Ediyorumkisitemin sohbet odalarında da doyunca eğlenip,sohbetlerinizi yeni arkadaşlarınız ile en güzel şekilde gerçekleştirirsiniz.

Google+ YouTube 

Bir önceki yazımız olan Cinayet Yıllar Sonra Çözüldü başlıklı makalemizde 5 yıl sonra çözüldü, 5 yıllık cinayet ve çözülemiyen cinayet hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, Okunma 15 Şub 2011

Yorumlar


Sen de Yorumla!