Bugünde siz değerli bilgi edinmeyi seven ziyaretçilerim için dünyanın en tehlikeli hayvanlarının isimlerini araştırdım. Aslında birazdan yazacağım tehlikeli hayvan isimleri kulağa yabancı gelmiyor çünkü hepsini normal yaşantınızda duymuşsunuzdur. Ama dünyada bilinen tek şey en tehlikeli hayvanlar denizde bulunan canlılardır bunun yanı sıra karadakilerde en az denizdekiler kadar tehlikeliymiş. Hadi gelin hep beraber o tehlike yaratan hayvanların isimlerine bakalım ve kısadan o can alıcı hayvanları tanıyalım.

Beyaz Köpek Balığı: Saldırmalarının bazıları etkili olmayabiliyor. İnsan etini sevmedikleri için insanlara uzak durdukları biliniyor.

Kaplan Köpek Balıkları: Bu köpekbalıkları testere gibi çok keskin dişlere sahiptir. Her canlıya saldırabilen cinsten deniz hayvanlarıdır.

Tuzlu Su Timsahı: Bu hayvanda dünyanın en ölümcül hayvanlarının önünde gelmektedir. Bu hayvanlarda önlerine her gelen canlıyı yiyebiliyorlar.

Afrika Aslanı: Normal televizyon belgesellerinde görmüş olduğunuz gibide etrafında bulunan canlılara tehlike saçabiliyor. Huysuz olanlarda gördükleri her şeye saldırabiliyorlar.

Kaplanlar: Bu hayvanlarda aslanlar gibidir ama tek farkları yalnız yaşamayı çok seviyorlar. Yalnız yaşadıkları içinde hayvan değilde hayvan oğlu hayvan oluyorlar. Yani fena şekilde vahşi olabiliyorlar.

Katil Arılar: Genellikler Amerika ülkesinde bulunuyorlar ve insanlar onları katil arılar diye tanıyorlar. Çünkü bunlar bal yapmak yerine saldırgan olmayı tercih ediyorlar.

Akrep: 2000 çeşidi akrep bulunmaktadır hızla dünyaya yayılan hayvan cinslerinin önünde gelmektedir. Bu hayvanlarında 35-40 çeşitleri zehriyle insanı öldürebiliyor.

Köpek: Dünyada en çok adından bahsettiren köpeklerdir. Köpeklerinde sayılmayacak kadar cinsi bulunmaktadır. Ama hepsi yetişmelerine göre saldırgan ve vahşi olabiliyorlar.

Funda KURT

Acsesini.Com Blog Editörü..

Yorumlar


Sen de Yorumla!