Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), elektrik dağıtım ihalelerinde verilen ek sürenin bugün 18:00 itibarıyla sona erdiğini ve söz konusu saat itibarıyla teklif sahipleri tarafından ek geçici teminatların ÖİB’ye teslim edilmediğini bildirdi. ÖİB, söz konusu teklif sahiplerinin geçici teminatlarının irat kaydedilerek, Özelleştirme Yüksek Kurulu kararlarında yer alan bir sonraki teklif sahiplerine Hisse Satış Sözleşmesi imzalamak için çağrıda bulunulacağını belirtti.

Elektrik dağıtım özelleştirmelerinde ek süre elde etme konusunda ikinci kez uzatılan geçici teminatları yatırmak için şirketlere verilen süre bugün doldu. Elektrik dağıtım ihalelerinde en yüksek teklifi veren firmaların, hisse satış sözleşmelerini imzalayabilmeleri için, ihalede teklif ettikleri bedelin yüzde 2’sini geçici teminat olarak yatırmaları gerekiyor. Firmalar, hisse satış sözleşmelerini imzalayabilmek için bugün toplam 188.3 milyon doları Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na (ÖİB) teslim etmeleri gerekiyordu.

DİCLE’DE YATMIŞTI

Özelleştirme İdaresi, söz konusu geçici teminatların süresi içinde yatırılmaması halinde, teminatların irat kaydedileceğini açıklamıştı. Dağıtım özelleştirmelerinde, geçici teminatı yatırma süresi 31 Mayıs’ta sona ermişti. Ancak, ÖİB, firmaların talebi üzerine, yüzde 2 teminat şartı getirerek süreyi uzatmış ve 3 ay ek süre vermişti. 30 Haziran son gün olarak belirlenen ek sürede, ÖİB’nin koyduğu şarta uyarak gerekli ek teminatı sadece Dicle Elektrik Dağıtım ihalesinde en yüksek teklifi veren KarvilCeylan Ortak Girişim Grubu yatırmıştı. Devir işlemlerinin 31 Ağustos’a kadar yapılması gerekiyor.

Vatan AYDIN

2008 yılından bu yana Acsesini.Com sitesinin sahibiyim. İnsanlarla güncel konuları paylaşmak ve sitem üzerinde insanları eğlendirmeye yönelik etkinlikler beni mutlu eden şeylerin başında geliyor.Ümit Ediyorumkisitemin sohbet odalarında da doyunca eğlenip,sohbetlerinizi yeni arkadaşlarınız ile en güzel şekilde gerçekleştirirsiniz.

Facebook Twitter Google+ YouTube Skype 

Bir önceki yazımız olan Abdurrahman Önül Medine Gülü başlıklı makalemizde Berat TV İlahileri, Medine Gülü İlahisi 2009 ve Medine İle İlgili Süper İlahi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!