Ankara 9. Asliye Hukuk Mahkemesi’ndeki duruşmaya Erdoğan’ın avukatı Burhanettin Sevencan ile gazetenin ve Ekşi’nin avukatı Seçil Özdikmenli katıldı.

Avukat Özdikmenli, dava dilekçesine karşı beyanlarının bulunduğu dilekçeyi Erdoğan’ın avukatına verdi. Özdikmenli, dilekçesinde, ”yayının genel eleştiri niteliğinde olduğunu, Başbakan Erdoğan’ı hedef almadığını” ileri sürdü ve Başbakan Erdoğan’ın davaya taraf olma ehliyeti bulunmadığını iddia etti.

Duruşma, tarafların delillerini bildirmesi ve Başbakan Erdoğan’ın avukatına bugün aldığı dilekçeye karşı beyanda bulunması için süre verilerek, ertelendi.

Dava dilekçesinde, Oktay Ekşi’nin, Hürriyet gazetesinde, 28 Ekim 2010’da yayımlanan ”Az Demişiz” başlıklı köşe yazısında, ”Erdoğan’ın şahsiyet haklarına tecavüz niteliğinde; şeref, haysiyet ve onuruna yönelik tahkir ve tezyif edici isnat ve ithamlara, fevkalade ağır, katlanılması ve tahammülü gayrı kabil hakaretlere yer verildiği” kaydedilerek, Ekşi ve Hürriyet gazetesinden, yayın tarihinden itibaren işleyecek yasal faiziyle birlikte 100 bin TL manevi tazminat talep edilmişti.

AA

Vatan AYDIN

2008 yılından bu yana Acsesini.Com sitesinin sahibiyim. İnsanlarla güncel konuları paylaşmak ve sitem üzerinde insanları eğlendirmeye yönelik etkinlikler beni mutlu eden şeylerin başında geliyor.Ümit Ediyorumkisitemin sohbet odalarında da doyunca eğlenip,sohbetlerinizi yeni arkadaşlarınız ile en güzel şekilde gerçekleştirirsiniz.

Google+ YouTube 

Bir önceki yazımız olan Bitlis'ten muhteşem kar manzaraları / GALERİ başlıklı makalemizde bitlis, bitlis'ten ve galeri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,,,,, Okunma 03 Şub 2011

Yorumlar


Sen de Yorumla!