Erzincan’da dün akşam saatlerinden bu yana etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Eğitime iki gün ara verilen kent genelinde, kar seviyesi kent merkezinde 30 santime kadar ulaştı.

 Kar seviyesinin 30 santimetreye kadar yükseldiği kent merkezinde Erzincan Belediyesi’ne ait karla mücadele ekipleri, aralıksız yağan kar altında çalışmalarına gece boyunca devam etti. Erzincan-Sivas, Erzincan-Gümüşhane ve Erzincan-Erzurum Karayollarında kar ve tipi nedeniyle ulaşım kontrollü olarak veriliyor. Karayolları ekiplerinin çalışmaları devam ediyor.

EĞİTİME İKİ GÜN ARA VERİLDİ

Kar yağışı nedeniyle Erzincan Valiliği tarafından kent genelinde eğitim ve öğretime ara verildiği açıklandı. Sabah erken saatlerde yapılan açıklamada, okulların Perşembe gününe kadar tatil edildiği bildirildi. Erzincan Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İlimizde 12 saattir devam eden, yaklaşık 30 santim kalınlığa ulaşan kar nedeniyle ve kar yağışının gün boyu devam edecek olması sebebiyle il merkezinde, Üzümlü ve Çayırlı İlçelerindeki İlk ve Orta dereceli okullar 15 Şubat 2011 Salı günü 1 gün süreyle Valiliğimiz tarafından tatil edilmiştir.”

Öte yandan, kar tatiline sevinen çocuklar dev boyutlarda kardan adam yaparak oyun oynadılar.

 
 

İHA

Vatan AYDIN

2008 yılından bu yana Acsesini.Com sitesinin sahibiyim. İnsanlarla güncel konuları paylaşmak ve sitem üzerinde insanları eğlendirmeye yönelik etkinlikler beni mutlu eden şeylerin başında geliyor.Ümit Ediyorumkisitemin sohbet odalarında da doyunca eğlenip,sohbetlerinizi yeni arkadaşlarınız ile en güzel şekilde gerçekleştirirsiniz.

Google+ YouTube 

Bir önceki yazımız olan Dünya İslam Günü etkinlikleri başlıklı makalemizde dünya islam günü ve islam günü etkinlikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!