Dünyanın sanal alem devi Google yine çok konuşulacak ve gündemden uzun süre düşmeyecek hizmete imzasını attı. Yeni çıkarmış olduğu “Buzz” adındaki sistem sayesinde artık Google’yi insanlar sadece arama motoru olarak kullanmayacak! İsteyen dilediği gibi kişisel sosyal paylaşım sistemi Buzz’dan yararlanabilecek.

Şimdiden 175 milyon kullanıcıya sahip olan bu sistem ilerleyen günlerde Facebook sitesinin pabucunu dama attıracağa benziyor. Google Buzz sistemindeki özelliklerden ve yararlanabileceğiniz hizmetlerden kısaca bahsedelim. Sizlerde bu bilgilendirme sonucu sistemden yararlanırsınız.

Buzz sisteminden yararlanmak için ilk önce “Gmail” hesabınız olması gerekiyor. Daha sonra bu hesapla bu sisteme giriş yaptığınızda diğer kayıtlı kullanıcılarla anlık mesajlaşabiliyor, resim, video paylaşımlarında bulunabiliyorsunuz. Sade ve hoş tasarımı sayesinde donma, ekran kasılmaları, uzun süreli bekleme gibi derdinizde olmayacak. Tüm hizmetlerden kusursuz yararlanacaksınız.

Google Buzz hakkında henüz detaylı bilgi sahibi değiliz. İlerleyen günlerde insanlar tarafından ilgi gören bu sistem hakkında yazılar sunmaya devam edeceğiz. Şimdilik bu açıklamalardan yararlanmanızı öneriyoruz! İyi günler.

Funda KURT

Acsesini.Com Blog Editörü..

Bir önceki yazımız olan 'Ses Perdesi' Tarık Akan'la açıldı başlıklı makalemizde ses perdesi, tarık akan ve yeşilçam hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!