Galatasaray Teknik Direktörü Gheorghe Hagi, Fenerbahçe ile oynanan derbi maçta galibiyeti hak ettiklerini; fakat 3 puanı alamadıklarını söyledi.

Fenerbahçe ile deplasmanda oynanan ve golsüz sona eren derbi maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Rumen Teknik Adam, çok güzel bir derbi maçın geçtiğine inandığını belirtti.

Hagi, “Sahaya 3 puan almak için çıkan çok iyi iki takım gördünüz. Takımdaki oyuncularımın hepsini maç sonunda tebrik ettim. Tüm futbolcular ellerinden geleni yaptı. Ben bu takımın potansiyeline inandığım için Türkiye’ye geri döndüm. Ben bu gece her şeyi beğendim. İnanıyorum ki daha güzel şeyler yapacağız. Bana göre derbi maç her sonuca açıktı. Hem biz hem Fenerbahçe derbi maçı kazanabilirdi.” diye konuştu.

Bir gazetecinin, Galatasaray’ın kazanmış olduğu bir puanın sürpriz olup olmadığını sorması üzerine genç teknik adam, “Hayır sürpriz değil. Biz buraya kazanmak için gelmiştik. İyi çalışırsak kazanabileceğimize inanıyorum. Hakkettiğimiz üç puanı alamadık.” diye cevap verdi.

Cuma günü imza attıktan sonra pazar gecesi derbiye çıktığını ve futbolcularını nasıl motive ettiğinin sorulmasına Hagi, şu cevabı verdi:

“Ben oyunculara şunu söyledim: Sizler çok iyi oyuncu olduğunuz için buradasınız bu nedenle Galatasaray forması giyiyorsunuz. Bir an önce takım ruhunu yeniden kazanmamız lazım. Bu takımda çok değerli oyuncular var. Takım ruhunu oluşturursak çok iyi işler yapabileceğimize inanıyorum. Derbi maç öncesinde oyunculara sadece özgüven kazandırmaya çalıştım. İki günde kimse bir şey yapamaz. Ben oyunculara inandığım değerleri aşıladım.”

Hagi, diğer sakat oyuncuların iyileşmesinden sonra takım içinde farklı oyun sistemleri oynayabileceklerini kaydederek, “Şu anda birçok sakat futbolcumuz var. Bunların bir an önce sahalara dönmesini bekliyorum. Onlar gelince daha çok güçlü olacağız. 4-3-3 sisteminin yanı sıra 4-2-3-1 sistemi ile de oynayabiliriz.” diye konuştu.

Funda KURT

Acsesini.Com Blog Editörü..

Yorumlar


Sen de Yorumla!