Normal yaşantımızda insan ağzından duyduğumuz ve yabancısı olmadığımız sözlerden birine açıklık getirmek istedim. Açıklamayı yaptıktan sonra sizin bu konuda düşünceleri ne olur bilemem ama yorum bırakırsanız ben dahil herkes sizinde bu başlık altındaki düşüncelerinize ortalık edicek. Öncelikle şunu kabullenmelisiniz, hayat adil değildir. Bildiğimiz üzere hiçbir canlı bu dünyada eşit yaratılmadı. Başımıza gelen olayların hiçbiri de aynı değil. Bu yüzden bu hayatın adil olmadığını kabullenmeliyiz.

Akıl hastanesinin birinde birgün hastanın teki diğer akıl hastalarıyla iddaya girer ve şöyle söylenir ; Ben havuzun altındaki ağır mermeri kaldırırım. Daha sonra kaldırmak için mermere yüklenir ve başarısız olur kaldıramaz. Diğer hastalar onunla alay etmeye başlar ve oda dönüp onlara şöyle söylenir ; “Ben en azından denedim”

Peki siz gerçekten denediniz mi?

Yoksa pencereden bu adil olmayan hayatımı izliyorsunuz?

Hayata windows XP’den, Vestel zeta 72 ekran televizyondan mı bakıyorsunuz?

Oysa ki hayat avuçlarımızın içinde bunun belki kimse farkında değil, yeter ki bugün benim günüm diyerek yatağınızdan gülerek kalkın hayata gülümseyin.

O zaman bu sözlerinde sizlerin hayatındaki önemini anlayacaksınız çünkü tartışılır evren üzerinde yaşamaktayız. Beden ve ruhsal olarak tek birine kulluk etmekteyiz acısıyla tatlısıyla hergünümüz hızla geçmekte. Bu yüzden geçen günlerin değerini bilin şunu da ASLA UNUTMAYINIZ… Her sabah yeni güne merhaba derken ”Bugün Yine Çok Güzelsin Hayat Herşeye Rağmen Yaşamaya Değersin” demeyi ihmal etmeyiniz. Ondan sonra hayatın herşeye rağmen kötü, güzel olduğunu düşünün çünkü kontrol her seferinde sizde, size düşen vazife doğru şekilde kontrolü sağlamak. Yazmış olduklarımdan şunu anlıyoruz ki “Herşeye Rağmen Hayat Vazgeçilmez Güzel” umarım yazdıklarımdan anlam çıkarırsınız.

Funda KURT

Acsesini.Com Blog Editörü..

Etiketler: Okunma 01 Şub 2011

Yorumlar


Sen de Yorumla!