Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in katil zanlısı Ogün Samast, bugün tekrar hakim karşısına çıktı. Sultanahmet’teki çocuk mahkemesinin taşındığı Çağlayan’daki Adalet Sarayı çevresinde polis yoğun güvenlik önlemi aldı. Bugünkü duruşmada, Kandıra F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Ogün Samast için karar verdi.

Ogün Samast esas hakkındaki savunmasını yaparken “Ben nerden bilirdim Agos’u, Hrant Dink’i… Onlar da vicdan katilleridir” ifadelerini kullandı. Savunmaların ardından son sözü sorulan Samast, ‘‘Beraatimi istiyorum” dedi.

“BEN NERDEN BİLİRDİM HRANT DİNK’İ”

2. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Ogün Samast ve taraf avukatları katıldı. Duruşma Samast’In esas hakkındaki 15 sayfalık savunmasını okumasıyla devam ediyor. Samast kötü bir eğitim sonucu suça sürüklendiğini savunarak, bu durumundan faydalanan Yasin Hayal’in kendisini yönlendirdiğini iddia etti. Samast bazı gazetecilerin yazılarından etkilendiğini söyleyerek, “Ben nerden bilirdim Agos’u, Hrant Dink’i… Onlar da vicdan katilleridir” diye konuştu.

SAMAST İZLEYİCİ KAPISINDAN ALINDI

Öte yandan duruşma salonuna mahkumların giriş yaptığı asansör kapısındaki arıza nedeniyle Samast salona avukatlar ve izleyicilerin giriş yaptığı kapıdan geniş güvenlik önlemleri altında alındı. Samast’ın “Tasarlayarak adam öldürmek” “Ruhsatsız silah bulundurmak” suçlarından toplam 18 yıl 8 aydan 26 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması isteniyor. Savunmaların tamamlanmasının ardından mahkemenin kararını açıklaması bekleniyor.

KARAR İÇİN ARA VERİLDİ

Agos gazetesinin genel yayın yönetmeni iken öldürülen Hrant Dink’le ilgili olarak Ogün Samast’ın ‘‘tasarlayarak adam öldürme” ve ”ruhsatsız silah taşıma” suçlamalarıyla yargılandığı duruşmaya, kararın görüşülmesi için ara verildi. 

İstanbul 2. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, sanık Ogün Samast ile avukatı Levent Yıldırım savunmalarını yaptı. Savunmaların ardından son sözü sorulan Samast, ”Beraatimi istiyorum” dedi. Mahkeme heyeti, kararı görüşmek üzere duruşmaya ara verdi.

Vatan AYDIN

2008 yılından bu yana Acsesini.Com sitesinin sahibiyim. İnsanlarla güncel konuları paylaşmak ve sitem üzerinde insanları eğlendirmeye yönelik etkinlikler beni mutlu eden şeylerin başında geliyor.Ümit Ediyorumkisitemin sohbet odalarında da doyunca eğlenip,sohbetlerinizi yeni arkadaşlarınız ile en güzel şekilde gerçekleştirirsiniz.

Facebook Twitter Google+ YouTube Skype 

Bir önceki yazımız olan Abdurrahman Önül Medine Gülü başlıklı makalemizde Berat TV İlahileri, Medine Gülü İlahisi 2009 ve Medine İle İlgili Süper İlahi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!