Zeytinburnu’nda araç değiştirmek zorunda kalan vatandaşlar, bundan böyle tek biletle aktarmasız ve kesintisiz olarak ulaşım yapabilecek.

Zeytinburnu Tramvay İstasyonu’nda düzenlenen basın toplantısının ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Güngören Belediye Başkanı Ş. Yücel Karaman, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu ve Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın kesintisiz ulaşımı başlatan tramvay sürüşünü birlikte gerçekleştirdi.

Hat üzerinde kesintisiz ulaşım sağlamak amacıyla 37 adet yüzde 100 düşük tabanlı tramvay aracının hizmet vereceğini dile getiren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Büyükşehir belediyesi olarak vatandaşlarımızın Zeytinburnu’nda inip tramvay değiştirmesi istemedik ve hattı kesintisiz hale getirdik.

Böylece vatandaşlarımız tek biletle aktarmasız ve kesintisiz olarak 65 dakika içinde Bağcılar’dan Kabataş’a ulaşma imkanına sahip olacak. Biz bu yıl ulaşıma 7 milyar, toplam yatırıma ise 16 milyar lira pay ayırdık.

İstanbul insanların gıpta ile izlediği büyülü bir şehir haline geldi.” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Başkan Topbaş ve diğer belediye başkanları yeni tramvaya bindi.

Sürücü koltuğuna oturan Başkan Kadir Topbaş, hatta ilk deneme sürüşünü beraberindeki heyet ve gazetecilerle yaptı.

CİHAN

Vatan AYDIN

2008 yılından bu yana Acsesini.Com sitesinin sahibiyim. İnsanlarla güncel konuları paylaşmak ve sitem üzerinde insanları eğlendirmeye yönelik etkinlikler beni mutlu eden şeylerin başında geliyor.Ümit Ediyorumkisitemin sohbet odalarında da doyunca eğlenip,sohbetlerinizi yeni arkadaşlarınız ile en güzel şekilde gerçekleştirirsiniz.

Google+ YouTube 

Bir önceki yazımız olan Danıştay'ın tartışılan 'valiye özel' kararı başlıklı makalemizde bakanlığı, danıştay ve erbay hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,,, Okunma 03 Şub 2011

Yorumlar


Sen de Yorumla!