İlişkide her zaman erkeklerden bir şeyler istemek yanlıştır. Tabi kadınlarda bir şeyler yapmak isterken hatasız yapmalıdır ki erkeğin istediği gibi olasınız. Erkeklerin sevmedikleri şeylerden mutlaka kaçınmalısınız. Uzun ömürlü ve mutlu bir ilişki herkesin hayalidir. Ancak yapılan ufak tefek yanlışlar mutluluğunuza gölge düşürüp ilişkinizi krize sokabilir. İşte mutlu ve sağlıklı birlikteliğin temellerini atmanızı sağlayacak 9 önerimiz…
• Sırlarınızı ilişkinin başında paylaşın (Konuşmadan önce düşünmek hata yapmanızın önüne geçer).
• İlişkide patron olmayın (Kadın ya da erkek kimse bir ilişkide sürekli emir altında olmayı sevmez ve zaten bu doğaya aykırıdır. Sadece karşı tarafa güvenmek ve saygı duymak bir hayatı paylaşmanın en önemli koşuludur).
• Dürüst olun (Karşılıklı olarak yapılan samimiyetsiz tavırlar ilişkinin bitişini hazırlar ve duygusal bir krizin aslında haberciliğini yapar. Eşinize karşı dürüst olmak ve onunda duygularını açıkça belli edebilmesi sağlamak 2 tarafında ne istediğini bilmesini sağlar).
• İlişkinizde cinsel cazibenizle yön vermeye çalışmayın (Erkek arkadaşınızla yaşamak istediğiniz cinselliğin asıl nedeni onu istemek mi yoksa ele geçirmek mi olduğunu düşünmelisiniz. Eğer kafanızda soru işaretleri kalıyorsa geri adım atmanızda ve istediğinizi ona dürüstçe dile getirmekte fayda var).
• İlişkinizin başında sevgilinize güvenmek için bekleyin (Duygusal hiçbir ilişkide güven verilmez,kazanılır kuralını hayatınız boyunca unutmayın. İlişkinizle ilgili evinizin anahtarı vb özel hayatınızla ilgili ayrıntıları ne zaman paylaşmanız gerektiğini gösteren çizelge hazırlamak size kolaylık sağlar.
• Pahalı hediyelerle sorunlarınızı sergilemeyin (Pahalı hediyeler almadan önce bir kere daha düşünün ve bunu yapmaya sizi hangi sebeplerin ittiğini anlamaya çalışın).
• İlişkinizin başında gelecek planları kurmayın (Hayatı stresten uzak ve anı anına yaşamaya çalışın. Planlar yapmaktan değil erkek arkadaşınızla keyifli anlar yaşamaktan zevk almaya çalışın. Eğer bunu yapamıyorsanız ilişkinizi gözden geçirin).
• Partnerinizin kahramanı olmaya çalışmayın (Sevgilinizin sorunlarını çözmek istemek tabi ki iyi niyetli davranıştır ama eğer buna direniyorsa ona yapabileceğiniz en iyi şey kendisini bir terapiste yönlendirmektir).
• Partnerinizle ilgili gerçekçi hayaller kurun (Eşinizle ilişkiden ve ondan ne beklediğiniz gerçekçi bir şekilde konuşun, kendi hayatınıza sahip çıkın onsuz da mutlu olduğunuz alanlar oluşturun).

Funda KURT

Acsesini.Com Blog Editörü..

Etiketler:, Okunma 01 Şub 2011

Yorumlar


Sen de Yorumla!