Sevilen sanatçı Murat Meriç’e müziği ve kendiyle ilgili merak edilenleri anlattı. Kalben, dünyanın farklı yerlerine gitmeyi yeni insanlara ulaşmayı istediğini anlattığı söyleşide en çok gitmek istediği yerin Diyarbakır olduğunu söyledi. Programın tekrar yayını önümüzdeki hafta www.redbull.com’ da olacak.

Tüm dünyadan müziğe yön veren isimler tarafından oluşturulan özel içeriğiyle yayın yapan Red Bull Music Academy (RBMA) Radio İstanbul’dan yayına başladı. 10 gün boyunca 70 sanatçının katılacağı 8 sanatçının canlı performanslarıyla renklenecek olan RBMA Radio İstanbul kapsamında pek çok paralel etkinlik de yer alacak. Radyo programına bugün katılan isimlerden biri de son dönemlerin gözde sanatçısı Kalben’di.

Nilüfer’i çok seviyorum, Jimi Hendrix’le de daha küçükken tanışmak isterdim
Kalben; son iki senede karşılaştığı ilgiden çok mutlu olduğunu belirtirken farklı şehirlerde tanıştıkları yeni insanların hikayelerini dinlemeyi çok sevdiğini ve karayolunu da hiç bırakmadıklarını söyledi. Kalben kimleri dinlediği sorulunca; Led Zeppelin, Kanye West, Lauryn Hill’I ama özellikle Nilüfer’i dinlemeyi çok sevdiğini dile getirdi. Nilüfer’le ailesinin kasetleri arasında rast gelerek tanıştığını anlatan genç sanatçı,”Jimi Hendrix’le de daha küçük yaşta tanışmak isterdim” diye ekledi.

Sırada Antep, Mardin, Diyarbakır var
İlk şarkılarını 13 yaşında orta 3’te yazdığını anlatan sanatçı, şarkılarının hikayesini anlatmayacağını dinleyicinin kendi hikayesinin daha önemli olduğunu vurguladı. Pek çok şehri keşfetmek istediğinden bahseden sanatçı Mardin’e Antep’e Maraş’a gideceğini, ama en çok gitmek istediği şehrin Diyarbakır olduğunu vurguladı.
.
Kalben, 90’lardaki pop müziğin Türkiye’deki müzik piyasası için önemine değinirken, Levent Yüksel’in Medcezir’inin, Nil Karaibrahimgil’in ilk albümünün ve Mustafa Sandal’ın Suç Bende albümünün 90’ları özel kılan unsurlar olduğunu söyledi.
Radyonun konuk edeceği diğer sanatçılar arasında Mabel Matiz, Mirkelam, Ayşegül Aldinç, Kabus Kerim gibi isimler bulunuyor.

Vatan AYDIN

2008 yılından bu yana Acsesini.Com sitesinin sahibiyim. İnsanlarla güncel konuları paylaşmak ve sitem üzerinde insanları eğlendirmeye yönelik etkinlikler beni mutlu eden şeylerin başında geliyor.Ümit Ediyorumkisitemin sohbet odalarında da doyunca eğlenip,sohbetlerinizi yeni arkadaşlarınız ile en güzel şekilde gerçekleştirirsiniz.

Facebook Twitter Google+ YouTube Skype 

Bir önceki yazımız olan Ünlü komedyenden Bozcaada tepkisi başlıklı makalemizde Bozcaada, komedyenden ve tepkisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,,, Okunma 18 Kas 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!