Genellikle her üç dakikada bir dünyada yaşanan kalp krizi gün geçtikçe artış göstermektedir. İnsanların ölümüyle sonuçlanan bu rahatsızlığın birçok sebebi olduğunu doktorlar açıklamalarında belirttiler. Doç. Doktorların yaptıkları bilimsel araştırmalara göre kalp krizine anında engel olacak tek ilacın aspirin olduğunu ortaya sürdüler. Yapmış oldukları açıklamada bazı insanlar kalp krizi geçirdiği şüphesi içine giriyorsa hemen iki aspirini çiğneyerek yutmalıdır. Bu ilk müdahalenin peşine sağlık servis numarası olan 112 Acil telefon numarasını aramalarında yarar olduğunu bildirdiler. Ülkemizde de aynı şekilde her 3-5 dakika içerisinde insanlarımız bu sebepten dolayı hayatını kaybediyor. Kalbin durmasında en önemli rolü oynayan zararlı maddelerde şöyle sıralanmıştır.
1- Sinir 2- Stres 3- Sigara Kullanımı 4- Sağlıksız Beslenme 5- Şeker Hastalığı
Yukarıda açıklanan zararlı maddelerin insan vücudundaki damarları tıkadığını ve kuruttuğunu bildiren uzmanlar bu zarar verici maddelerden uzak durulmasını söylediler. Çünkü bu maddelerin kalbe çok zarar verdiği ve ani ölümlere sebep olduğunu bildirdiler. Bu bilgi sizler ve bizler için gerçekten iyi oldu kulağımıza küpe olsun.

Funda KURT

Acsesini.Com Blog Editörü..

Bir önceki yazımız olan Google Pagerank Sorgulama Siteleri başlıklı makalemizde Pagerank Ölçer, PageRank Sorgulaması ve Pr Öğrenme Adresleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!