Mersin’de babalarını 6 ay önce trafik kazasında kaybeden ve maddi imkansızlık nedeniyle komşularının verdiği kıyafetlerle okullarına devam eden çocuklar yardım bekliyor.

Mersin’in Toroslar ilçesine bağlı Akbelen Mahallesi’nde oturan 4 çocuklu Fener ailesinin dramı 6 ay önce başladı.

Şanlıurfa’da yaşarken TIR şoförü olan eşi Hamdo Fener’i, 6 ay önce Suriye’de geçirdiği trafik kazasında kaybeden Mehtap Fener, 4 ay önce 4 çocuğu ile ailesinin yaşadığı Mersin’e yerleşti.

Akbelen Mahallesi’nde hayırsever bir vatandaşın ilk önce kira almadığı evine yerleşen Fener ailesinin sıkıntısı okullar açılınca baş gösterdi. Haftada iki gün tarım işine giderek geçimini temin etmeye çalışan anne Mehtap Fener’in imdadına komşuları yetişti.

Kıyafetleri olmadığı için İbrahim Karaoğlanoğlu İlköğretim Okulu’na gidemeyen İdris (14), Tuğba (11) ve Ümit (9) komşuları tarafından evlerinde fazla olan kıyafetler giydirilerek okullarına gönderildi.

Kışın yaklaşmasıyla zor günler geçiren öğrenciler, özellikle giyeceksıkıntısı çekmeye başladı. Anne Mehtap Fener ve çocuklar kameralara konuşurken göz yaşlarını tutamadı.

Eşini 6 ay önce Suriye’de geçirdiği trafik kazası sonrası hayatın kaybettiğini anlatan Mehtap Fener, 4 çocuğundan 3’ünün okula gittiğini ancak giyecek kışlık kıyafetlerinin bile bulunmadığını kaydetti.

Kirada oturduğunu ve hiçbir yerden yardım almadığını ifade eden Fener, “Sadece kendi ailem ve komşularım bana yardım ediyor. Çocuklarım milletin verdiği eskileri giyiyor. Duyarlı ve yardımsever insanlardan yardım istiyorum. Çocuklarıma yardım edilmesini ve bizleri duymaları bekliyorum.” diye konuştu.

6. sınıfa giden Tuğba Fener ise okuma isteğini dile getirdi. “Okumak istiyorum ne olur bize yardım edin” diye yalvaran Tuğba Fener, “Babam öldükten sonra çok zor duruma düştük. Fakiriz. Anneannemler ve komşular yardım ediyor. Komşularımızın verdiği elbiseleri giyiyoruz.” dedi.

7. sınıfa devam eden İdris Fener ise bir demirci dükkanında çalışarak aldığı harçlığı annesine verdiğini ifade etti.

Konuşurken göz yaşlarına boğulan 3. sınıf öğrencisi Ümit ise “Bizim kıyafetlerimiz yok. Anneannemler ve komşularımız bize yardım ediyor.” şeklinde konuştu.

Funda KURT

Acsesini.Com Blog Editörü..

Bir önceki yazımız olan Abdurrahman Önül Medine Gülü başlıklı makalemizde Berat TV İlahileri, Medine Gülü İlahisi 2009 ve Medine İle İlgili Süper İlahi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!