İnsanlarımız genellikle yemekten sonra hep şikayetçi oldukları konulardan biri midesindeki şişkinliktir. Bende arama motorları içerisinde turlarken bu konuya ağırlık verildiğini gördüm benimde paylaşmam gerektiğini düşündüm umarım işinize yarıyacaktır. Yapılması gerekenleri, dikkat etmeniz gereken noktaların hepsini gözden geçirdim okudum hepsinin arasından önemli olanları hizmetinize sunmaya karar verdim amaki sizlerinde bu konudaki değişik etkili yolları varsa aşağıda bulunan yorum bölümünü kullanarak şişkinlik yaşayan dostlarımıza yardımcı olmanızı konuya başlamadan önce rica ediyorum. Akıl akıldan üstün olduğu için burdakiler değilde sizin vereceğiniz tavsiyeler işe yarıyabilir, insan sağlığını kestirip kenara atmak yerine insanları uzunca yaşatmanın yardımcısı olalım.
Midenizdeki Şişkinlik Hissini Azaltmanın Yolları

Karnınızda şişkinlik hissediyorsanız öncelikle kemerinizi gevşetmeniz öneriliyor. Herzaman yaşanan şişkinlikleri yemekten kaynaklanıyor düşüncesine kapılmamalıyız çünkü şişkinliğinizin sebebi yemek olmuyabilir. Midenizde yaşanan sorun bağırsak yollarından kaynaklanıyor olabilir bağırsak spazmı dediğimiz hastalıklar şişkinliklere neden oluyor. Buda yediğiniz dengesiz gıdalardan kaynaklanıyor. Bunun önüne geçmek için besinlerinizi dikkatli tüketin sonuçta besleniyorum derken rahatsızlanmak sizlerin açısından kötü olur.
Midede Gaz Oluşmasının Nedenleri Şunlardır

Hava yutmanız : genellikle yemek yerken, özellikle asitli içecekler içerken, sakız çiğnerken, tatlı şekerler emerken ve hareketli sporlar yaparken gazı midenize topluyorsunuz. Bunların yanı sırada sindirmeden yemeklerinizi bitirmeniz aşırı şişkinliğe yol açıyor buda bağırsakları fena sıkıştırarak gaz toplamanızda yardımcı oluyor. Toplanan gazı dışarıya çıkaramamak çok acı veren bir duygu bazılarının yöntemi belli hemen soda, gazoz türü içeceklerin peşine düşer. Halbuki yanlış davranışlardan biri bunlar için gazlı içeceklerden uzak durun çünkü vücudunuza bu konuda güveniniz olmuyabilir içtikten sonra asitli içeceğin gazınıda çıkaramadıktan sonra vay halinize ozaman. Kendinize hekim kontrolü onayından geçmiş mide ilaçlarından alın.

Funda KURT

Acsesini.Com Blog Editörü..

Bir önceki yazımız olan Google Pagerank Sorgulama Siteleri başlıklı makalemizde Pagerank Ölçer, PageRank Sorgulaması ve Pr Öğrenme Adresleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Okunma 29 Eki 2010

Yorumlar


Sen de Yorumla!