AFAD’dan yapılan yazılı açıklamada, Mısır’da güvenliği olumsuz etkiliyen son gelişmeler nedeniyle, “Bu ülkede vatandaşlarımızın tahliye çalışmaları devam ediyor” denildi. 29 Ocak 2011’den itibaren Türk Hava Yolları’na ait 9 tarifeli uçak ile bin 192, tahliye amaçlı görevlendirilen 8 adet uçakla bin 678 kişi olmak üzere toplam 2 bin 870 vatandaşın tahliye edildiği belirtilen açıklamada şu konulara yer verildi:

“Tarifeli uçaklarla getirilen bin 192 kişiden 500 kadarı yabancı uyrukludur. Ayrıca özel olarak tahliye amaçlı görevlendirilen uçaklarla getirilen bin 678 kişi arasında Bosna Hersek, Azerbaycan, Kosova, Makedonya, Malezya, ABD, Almanya, Hindistan ve İspanya vatandaşları da bulunmaktadır.

3 Şubat 2011 Perşembe günü itibarıyla Mısır’daki vatandaşlarımızı getirmek üzere 281 yolcu kapasiteli bir adet özel tahliye uçağı daha Kahire’ye gönderilecektir. Uçağımız gün içinde vatandaşlarımızı alarak İstanbul’a dönecektir. Ayrıca aynı gün içinde Mısır’a THY’nin 2 adet tarifeli uçağı daha sefer yapacaktır

ANKA

Vatan AYDIN

2008 yılından bu yana Acsesini.Com sitesinin sahibiyim. İnsanlarla güncel konuları paylaşmak ve sitem üzerinde insanları eğlendirmeye yönelik etkinlikler beni mutlu eden şeylerin başında geliyor.Ümit Ediyorumkisitemin sohbet odalarında da doyunca eğlenip,sohbetlerinizi yeni arkadaşlarınız ile en güzel şekilde gerçekleştirirsiniz.

Google+ YouTube 

Bir önceki yazımız olan Benzin ve motorinin rafineri çıkış fiyatı zamlandı! başlıklı makalemizde devrimi, epdk ve litresi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!