Norveç’in Oslo kentinde hükümet binasına yönelik bombalı ve Utoya adasında gençlere yönelik silahlı saldırının faili 32 yaşındaki Anders Behring Breivik hakim karşısına çıkarıldı.

Silahlı ve bombalı saldırıları kabul eden ancak suçlu olmadığını söyleyen Breivik, amacının Batı Avrupa’yı Müslüman işgalinden korumak olduğunu söyledi.
Polis, Breivik’in bağlantılı olduğu 2 ayrı grup hakkında da araştırma yapıyor.

Anders Behring Breivik, protestolar arasında ve çok yoğun güvenlik önlemleri arasında mahkemeye getirildi. Mahkeme binası önünü dolduran yüzlerce Norveçli, Brevik’in bulunduğu camları koyu polis aracını yumruklarken “canavar”, “şeytan”, “katil” diye bağırdılar.

Halk ve gazeteciler savunma avukatı Geir Lippestad’a da “Müvekkiline söyle cehennemde yanacak” diye bağırdılar.

SAKİN HALİ DİKKAT DİKKAT ÇEKTİ

Katilin en çok dikkat çeken hali ise sakin olmasıydı. Breivik duruşma salonuna gizli bir koridordan sokuldu. Basın mensupları mahkeme binasının önünde ve arkasında beklediler.

Öte yandan Norveç polisi, ölü sayısının düşebileceğini belirterek, ölü ve yaralı sayısında tam kontrolü sağlayamadıklarını hata yapmış olabileceklerini bildirdi.

Bugün saat 12.00’de Norveç, İsveç ve Danimarka’da bu ülkelerin başbakanlarının çağrısı üzerine hayat durdu ve 1 dakikalığına saygı duruşunda bulunuldu

Vatan AYDIN

2008 yılından bu yana Acsesini.Com sitesinin sahibiyim. İnsanlarla güncel konuları paylaşmak ve sitem üzerinde insanları eğlendirmeye yönelik etkinlikler beni mutlu eden şeylerin başında geliyor.Ümit Ediyorumkisitemin sohbet odalarında da doyunca eğlenip,sohbetlerinizi yeni arkadaşlarınız ile en güzel şekilde gerçekleştirirsiniz.

Facebook Twitter Google+ YouTube Skype 

Bir önceki yazımız olan Morbi in sem quis dui placerat ornare. başlıklı makalemizde acsesini, bomba ve fullsesli hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, Okunma 26 Tem 2011

Yorumlar


Sen de Yorumla!