Cumhurbaşkanı Yardımcısı Süleyman ulusal televizyondaki röportajında, Cumhurbaşkanı Mübarek’in hemen gitmesi için yapılan çağrının kaosa çağrı olduğunu belirterek, göstericilerin Tahrir meydanını terk etmelerini istedi.

Göstericilerin evlerine dönmesini isteyen Süleyman, protestocuların tüm taleplerine yanıt verildiğini kaydetti.

Ömer Süleyman, Mübarek yandaşı ve karşıtları arasındaki şiddet olaylarının Mısır’daki ve yurtdışındakilerce hazırlanmış bir komplonun sonucu olduğunu savunarak, “Olayları bir komplo olduğunu göz önüne alarak inceleyeceğiz” dedi.

Süleyman, ülkenin içişlerine dışarıdan müdahalenin kabul edilemeyeceğini belirterek, “içişlerimize müdahale edilmesi garip, buna izin veremeyiz” diye konuştu.

Göstericileri “yabancıların, Müslüman Kardeşler Örgütünün ve işadamlarının kışkırttığını” savunan Süleyman, bu olaylar sırasında orduya verilen görevin ne olduğunu da tarif etti. Süleyman, ordunun görevinin, “gece sokağa çıkma yasağını uygulamak, halkı haydutlara karşı korumak ve polisin ayaklanma sırasında eksik kaldığı alanlarda takviye yapmak olduğunu” ifade etti.

Ayaklanma nedeniyle yaklaşık 1 milyon turistin ülkeden kaçtığını kaydeden Süleyman, bunun yol açtığı gelir kaybının en az 1 milyar dolar olduğunu ifade etti.

AA

Vatan AYDIN

2008 yılından bu yana Acsesini.Com sitesinin sahibiyim. İnsanlarla güncel konuları paylaşmak ve sitem üzerinde insanları eğlendirmeye yönelik etkinlikler beni mutlu eden şeylerin başında geliyor.Ümit Ediyorumkisitemin sohbet odalarında da doyunca eğlenip,sohbetlerinizi yeni arkadaşlarınız ile en güzel şekilde gerçekleştirirsiniz.

Google+ YouTube 

Bir önceki yazımız olan 2. patlamada 4 ölü, 15 kişi mahsur başlıklı makalemizde ankara ostim, ankara ostim bölgesi ve ankara ostim patlama hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!