CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu tarafından cevaplanması istemiyle TBMM Başkanlığı’na verdiği yazılı soru önergesinde ÖSYM’nin, 5 Ekim 2010 tarihinde internet sitesinde sınav uygulamalarına ilişkin güvenlik tedbirleri ile ilgili bir basın duyurusu yaptığını hatırlattı.

 Duyuruda, ‘Sınav için gerekli olan iki adet kurşun kalem, silgi, kalemtıraş, peçete, su ve şekerleme ÖSYM tarafından her bir aday için soru kitapçığı ile birlikte temin edilecektir’ dendiğini kaydeden Dibek, ÖSYM’nin, vereceği kalem, silgi, kalemtıraş, peçete, su ve şekerlemeler için bir ihale açıp açmadığını, ihale açıldıysa hangi firmanın bu ihaleyi kazandığını sordu.

Dibek’in soru önergesini cevaplayan Milli Eğitim Bakanı Çubukçu, sınav güvenliğini sağlamak ya da artırmak amacıyla adaylara kalem, silgi, peçete, şekerleme ve sınav salonlarına saat verilmesi uygulamasının başlatıldığını, kullanılan kalemlerin optik cevap kağıdında işaretleme yapılmasına ve kolay silinebilmesine imkan sağlayıcı nitelikte olmasına dikkat edildiği, uygulama sürecinde öncelikle sınav güvenliğinin sağlanmasının amaçlandığını belirtti.

 Söz konusu alım için Kamu İhale Kanunu hükümleri çerçevesinde yapılan ihaleye 3 firmanın teklif verdiğini kaydeden Çubukçu, ihaleyi en düşük teklif olan 3 milyon 414 bin TL’lik teklifle Meteksan Matbaacılığın kazandığını açıkladı.

Çubukçu, 345 bin TL değerinde 100 bin adet salon duvar saati, 19 bin 589 TL değerinde 3 milyon 100 bin adet 330 ml’lik su, 1 milyon 488 bin TL değerinde 6 milyon 200 bin adet kurşun kalem, 310 bin TL değerinde 3 milyon 100 bin adet silgi, 186 bin TL değerinde 3 milyon 100 bin adet kalemtraş, 372 bin TL değerinde 9 milyon 300 bin adet nane şekeri, 31 bin TL değerinde 3 milyon 100 bin adet mendil ve 93 bin TL değerinde 3 milyon 100 bin adet kilitli naylon poşet alımı yapıldığını bildirdi.

 
 
    
 

İHA

Vatan AYDIN

2008 yılından bu yana Acsesini.Com sitesinin sahibiyim. İnsanlarla güncel konuları paylaşmak ve sitem üzerinde insanları eğlendirmeye yönelik etkinlikler beni mutlu eden şeylerin başında geliyor.Ümit Ediyorumkisitemin sohbet odalarında da doyunca eğlenip,sohbetlerinizi yeni arkadaşlarınız ile en güzel şekilde gerçekleştirirsiniz.

Google+ YouTube 

Bir önceki yazımız olan İstanbul Adliyesi'nde salon yetmeyince 10 dava ertelendi başlıklı makalemizde adliyesi, beşiktaş ve istanbulş hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,,,,,,, Okunma 03 Şub 2011

Yorumlar


Sen de Yorumla!