Psikolojik Rahatsızlıklar dünyada iş gücü kayıplarına neden olan hastalıklar arasında ikinci sırada yer almaktadır. Bu hastalıklar içinde ise en yüksek oranı depresyon almaktadır. Yapılan araştırmalarda insanların büyük bir bölümünün hayatın belirli bir döneminde depresif duygu duruma girdiği ve bunlarında %80′inin tedavi gerektirecek şekilde rahatsızlandığı görülmektedir. Bu hastalıkların kötü sonuçlarını en aza indirmek ve hastalık ilerlemeden tedaviye başlamak için hastalıklar konusunda bilgi sahibi olmalıyız. Sitemizde şu anda ele aldığımız psikolojik rahatsızlıkları 5 ana kategori altında ele alabiliriz. Bunlar;
.Kaygı Bozuklukları
.Çocukluk – Gençlik Dönemi Bozuklukları
.Yeme Bozuklukları
.Obsesif Kompulsif (takıntı) Bozukluk
.Duygudurum Bozuklukları ‘dır.
Bunun dışında kalan ve sitemizde ileriki zamanlarda ele almayı düşündüğümüz bozukluklarıda ana başlık olarak
.Kişilik Bozuklukları
.Madde Kullanımıyla İlişkili Bozukluklar
.Şizofreni sayılabilir.
Sitemizde ele aldığımız tüm psikolojik rahatsızlıklar tedavi edilebilen ve tedavisi ne kadar erken başlarsa o kadar kısa sürede ve ilerlemeden geçebilen hastalıklardır. Günümüz bilim dünyasında şizofreninin bile tedavisinde çok büyük adımlar atılmıştır.

Funda KURT

Acsesini.Com Blog Editörü..

Bir önceki yazımız olan Google Pagerank Sorgulama Siteleri başlıklı makalemizde Pagerank Ölçer, PageRank Sorgulaması ve Pr Öğrenme Adresleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!