Çoğu insanımızın korkulu rüyası olan saç dökülmesi genelde 18 yaşından sonra başlar ve her geçen bahar başında artış gösterir. Bunun başlıca nedenleri vardır bunların bazıları şöyledir ; Alamadığımız vitaminli gıdalar, sinir ve stres, ciddi beden rahatsızlıkları ve içtiğimiz su bunun yanı sırada kullandığımız şampuanlardır. Saçlar her ay 1 cm uzar bunun dışında yaş ilerledikçe bazı kıl kökleri cansız kaldığından dökülmelerde artış yaşanabilir. Gün içerisinde dökülen saç teli 100 taneden az ise sorun etmemelisiniz çünkü dökülen her saçın yerine yenisi çıkar saçınızda seyrelme olmaz.
Saç Dökülmesine Engel Olmak İçin Yapmanız Gerekenler :

• Saç boyamalarında kaliteli boya tüpü kullanın. Elinizden geldiğince boyamaktan uzak durunuz.

• Sinir ve stresten uzak durmalısınız aksi takdirde hem psikolojik hemde beden rahatsızlıklarına yol açarsınız.

• Sigara, alkol vb. alışkanlıklardan uzak durulmalıdır. Beyin hücresini öldüren zararlı maddelerdir.

• Jöle kullanılmamalı çünkü jole saçın hava almasına engel oluyor ve bundan dolayı saçlarınızı kaybedebilirsiniz. Kullanıyorum diyen varsa sürdüğü günün akşamı yıkamalıdır.

• Market şampuanları yerine eczanelerdeki bitkisel şampuanlar kullanılmalıdır.

• Vitamin besinli öğelerden kullanmanızı öneriyoruz. Çünkü insan vücudunun her zaman grup halindeki vitaminlere ihtiyaç duyduğunu burdan hatırlatıyım.

Burayı Okumadan Geçme : Yukarıda yazmış olduklarımızın dışında saçlarınızda dökülme oranı yüksekse hemen cilt doktoruna görünmeniz gerekicek. Bunun için sizden tahlil istenilebilir korkulucak sorun edilecek durum söz konusu olmaksızın. Sizinde bu konuda düşünce ortaklığı yapmanızı ve bize yorum yollamanızı rica ediyoruz.

Funda KURT

Acsesini.Com Blog Editörü..

Bir önceki yazımız olan Google Pagerank Sorgulama Siteleri başlıklı makalemizde Pagerank Ölçer, PageRank Sorgulaması ve Pr Öğrenme Adresleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: Okunma 29 Eki 2010

Yorumlar


Sen de Yorumla!