Sizlerin son zamanlarda dert ettiği saç dökülmesinin sebebini bugün sizler için araştırmaya çıktık. Doktor ağzından bizzat aldığımız bilgilere göre saç dökülmesinin sebepleri şu şekilde olmaktadır.
• Psikolojik
• Saç kıran
Araştırmalarımıza göre bu zamanda oluşan saç dökülmesinin sebebi psikolojikmen yani stresten, sinirden, sıkıntıdan oluşuyor. Bunun tedavisi içinde gerekli olan ilaçlar verilip saç dökülmesi kısa bir zaman içerisinde engelleniyor. Eğer stresten oluşan bir saç dökülmesi ise bundan kurtulabilirsiniz. Eğer değilse de tedaviniz çok uzun zaman alacaktır. Zaten psikolojikmen oluşan bir saç dökülmesi yoksa ciddi bir saç kıran geçiriyorsunuzdur. Bununda zararı çok büyüktür. İleride kelliğe kadar götürebilir ve bu durum olacak çocuğunuzu bile etkileyebilir. İşte sizler şampuandandır, ondandır, bundandır demeyin ve böyle ciddi sağlık durumlarınızla ilgili araştırmalar yapın. Unutmayın ki kimse kel olmak istemez. Bunun içinde gerekli hekimlere başvurmalısınız.
Saçımda ne sorun olduğunu nasıl anlarım diyorsanız; Hastanelerimizin cildiye bölümlerine gidip gerekli testleri ve kan tahlillerini yaptırarak ne sorun olduğunu öğrenebilirsiniz. Eğer sizinde bu konuyla ilgili görüşleriniz ya da bildikleriniz varsa bizimle yorum olarak paylaşın. İlerleyen günlerde daha geniş bilgileri sizlere sunacağız.

Funda KURT

Acsesini.Com Blog Editörü..

Bir önceki yazımız olan Google Pagerank Sorgulama Siteleri başlıklı makalemizde Pagerank Ölçer, PageRank Sorgulaması ve Pr Öğrenme Adresleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, Okunma 29 Eki 2010

Yorumlar


Sen de Yorumla!