Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius, ”Suriye yönetiminin kimyasal silah kullanması halinde, uluslararası yanıtın derhal ve çok çabuk olacağını” söyledi.

Europe-1 radyo kanalına konuşan Fabius, Şam rejiminin doğrudan veya dolaylı kimyasal silaha başvurma ihtimalinin derhal karşılığını bulacağı uyarısında bulundu.

”Bu konuda kesin kararlı olduklarını” yineleyen Fabius, bu silahların oldukça tehlikeli olduÄŸunu söyledi.

Suriye’ye insani yardım için bazı geliÅŸmelerin saÄŸlanacağı umudunu taşıdığını ifade eden Fransa DışiÅŸleri Bakanı, Rusya ve Çin’in vetosuna dikkati çekerek, siyasi açıdan ise ortak karar verilmesinin zorluÄŸuna iÅŸaret etti.

Fransa’nın Suriye’deki muhaliflerin bir çatı altında toplanması ve bütün toplumlarını temsil edecek geçici bir hükümetin kurulması için bütün çabayı gösterdiÄŸini ifade eden Fabius, yeni geçici hükümetin Suriye toplumunun bütün kesimlerinin haklarını garanti altına almasının önemini vurguladı.

Fabius, Fransa, ”BeÅŸÅŸar Esed türü bir rejimin tekrar iÅŸbaşına gelmesini istemiyor” ifadesini kullandı.

BM Güvenlik Konseyi dönem baÅŸkanı Fransa’nın giriÅŸimiyle Güvenlik Konseyi ve Suriye’ye komÅŸu ülkelerin dışiÅŸleri bakanları Suriye’deki insani durumu görüÅŸmek üzere dün New York’ta bir araya gelmiÅŸti.

Vatan AYDIN

2008 yılından bu yana Acsesini.Com sitesinin sahibiyim. İnsanlarla güncel konuları paylaşmak ve sitem üzerinde insanları eğlendirmeye yönelik etkinlikler beni mutlu eden şeylerin başında geliyor.Ümit Ediyorumkisitemin sohbet odalarında da doyunca eğlenip,sohbetlerinizi yeni arkadaşlarınız ile en güzel şekilde gerçekleştirirsiniz.

Facebook Twitter Google+ YouTube Skype 

Bir önceki yazımız olan Morbi in sem quis dui placerat ornare. başlıklı makalemizde acsesini, bomba ve fullsesli hakkında bilgiler verilmektedir.

Okunma 01 Eyl 2012

Yorumlar


Sen de Yorumla!