Kocatepe Camisinde ilkindi namazı sonrası düzenlenen cenaze namazı ve törene şehit Yurtseven’in annesi Lazife, babası Muharrem Yurtseven ile eşi Hilal, kızları 23 yaşındaki Elif ve 21 yaşındaki Kübra ile şehit erin babası Cuma, annesi Döne ve kızkardeşleri katıldı.

Cenaze törenine Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, kuvvet komutanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehit erin babası Cuma Sarı, oğlunun Türk bayrağına sarılı cenazesi askerlerin omuzlarında götürülürken, “Yiğidim geliyor, kimse ağlamasın, dik durun” diye yakınlarına seslendi. Şehit erin annesi Döne Sarı da, “Alim kanlı parkana kurban olurum, Alim Alim yavrum, kuzum Alim” diye feryat etti.

Şehit polisin kızları ve kızkardeşleri törene özel harekat üniformasıyla gelerek babalarını asker selamı ile gözyaşı dökerek uğurladılar.

Törende vatandaşlar, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganları atarak tekbir getirdi.

Şehit Başkomiser Yurtsever, Cebeci Polis Şehitliği’nde, şehit er Sarı da Cebeci Askeri Şehitliği’nde gözyaşlarıyla toprağa verildi.
Ümit KOZAN, Muhammet BAYRAM/ ANKARA, (DHA)

Vatan AYDIN

2008 yılından bu yana Acsesini.Com sitesinin sahibiyim. İnsanlarla güncel konuları paylaşmak ve sitem üzerinde insanları eğlendirmeye yönelik etkinlikler beni mutlu eden şeylerin başında geliyor.Ümit Ediyorumkisitemin sohbet odalarında da doyunca eğlenip,sohbetlerinizi yeni arkadaşlarınız ile en güzel şekilde gerçekleştirirsiniz.

Google+ YouTube 

Bir önceki yazımız olan Mhp'de Kurultay başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:, Okunma 02 Ağu 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!