Hidayet Koyu’ndaki yarışları Kaş Kaymakamı Bilgehan Bayar, Kaş Belediye Başkanı Ak Partili Halil Kocaer, TSSF Başkanı Şahin Özen ve CMAS Başkanı Anna Arzhanova da izledi. 34 sporcunun mücadele ettiği ‘Sabit ağırlık mono palet disiplini’nde Türk Milli Takım sporcusu Derya Can Göçen, 78 metre ile Türkiye rekoru kırdı. 1 ay önce 77 metreyle kırdığı rekoru 1 metre artıran Göçen, yarışmada 78 metre derinliğe 2 dakika 2 saniye süre ile inerek, Türkiye rekorunun yanı sıra dünya 3’üçüncülüğü elde etti.

Daha önce de derin dalış dallarında 3 rekoru olduğunu hatırlatan Derya Can Göçen, şöyle dedi:

“Değişken ağırlık branşında 90 metreye dalmıştım. Bir ay önce de Türkiye Şampiyonası’nda sabit ağırlık mono palet disiplininde 77 metre ile Türkiye şampiyonu olmuştum. 40’dan fazla Türkiye şampiyonluğu ve Türkiye rekorum var. Dünya derecelerim var. Bu üçüncülük de bir yenisi oldu. Yarın ve sonrasında yapılacak dalışlarda da madalya hedefliyorum.”

Doğum yaptığı için dalışa 2 yıl ara verdiğini de ifade eden Derya Can Göçen, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İki yıl aradan sonra dünya 3’üncülüğünü kazandım. Çok mutluyum. Yarışma devam ediyor. Daha 3 yarışma var. Bu ilki idi. İlk hedefime ulaştım. Türkiye rekortmeni ve dünya üçüncüsü olduğum için mutlu ve gururluyum.”

ŞAHİKA ERCÜMEN HEDEFİNE ULAŞAMADI

Milli takımın bir diğer sporcusu Şahika Ercümen ise hedeflediği 82 metreye inemedi. 2 dakika 8 saniyelik sürede 73.8 metre daldı.

Derya Can Göçen’in dünya üçüncüsü olduğu ilk gün yarışlarında kadınlarda Slovenya’dan Alenka Artnik 86 metreyi 2 dakika 49 saniyede geçerek, dünya şampiyonu olurken, Çekoslovakya’dan Alena Konecna da dünya 2’nciliğini elde etti. Erkeklerde ise İtalyan Homar Leuci 104 metrelik derinliğe 3 dakika 14 saniyede inerek dünya şampiyonu oldu. Fransa’dan Stephane Tourreau 103 metre derinliğe 2 dakika 27 saniyede inerek ikincilik aldı. Danimarka’dan Jesper Stechmann da 100 metrelik derinliğe 3 dakika indi ve dünya üçüncüsü oldu. ‘Sabit ağırlık mono palet disiplini’nde ödül töreni bu akşam yapılacak.

Kadın ve erkeklerde toplam 14 ülkeden 50 serbest dalış sporcusunun katıldığı yarışlarda Türkiye’yi erkeklerde 6, kadınlarda 3 sporcu temsil ediliyor. Yarışların ikinci günü olan yarın, sabit ağırlık çift palet disiplini’nde mücadele verilecek.
Süleyman EKİN- Ahmet ACAR / KAŞ(Antalya), (DHA)

Vatan AYDIN

2008 yılından bu yana Acsesini.Com sitesinin sahibiyim. İnsanlarla güncel konuları paylaşmak ve sitem üzerinde insanları eğlendirmeye yönelik etkinlikler beni mutlu eden şeylerin başında geliyor.Ümit Ediyorumkisitemin sohbet odalarında da doyunca eğlenip,sohbetlerinizi yeni arkadaşlarınız ile en güzel şekilde gerçekleştirirsiniz.

Facebook Twitter Google+ YouTube Skype 

Bir önceki yazımız olan You Kill Me başlıklı makalemizde 2007, Beni Deli etme HD İzle ve Beni Deli etme İndirmeden İzle hakkında bilgiler verilmektedir.

Okunma 05 Eki 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!