Karadeniz Dernekleri Konfederasyonu tarafından Karşıyaka Bostanlı Pazaryeri’nde gerçekleştirilecek 3. Hamsi Şöleni’nde 5 ton hamsi ücretsiz dağıtılacak. Karşıyaka Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada 13 Şubat 2011 Pazar günü yapılacak olan hamsi şölenine katılımın yoğun olmasının beklendiği bildirildi.

Konfederasyon Başkanı Hızır Murtazaoğlu “Cumartesi günü stantları kurup alanımızı süsleyeceğiz. 13 Şubat Pazar günü saat 12.00’den itibaren ikramlarımız başlayacak. Karadeniz yöresi türkülerimiz seslendirilecek, ekiplerimiz sahnede olacak. Etkinliklerimiz 14 Şubat Pazartesi günü de sürecek” dedi.

Karşıyaka Belediyesi, Çiğli Belediyesi, Tokatlılar Derneği ve Karşıyaka Karadenizliler Derneği destekleriyle gerçekleştirilecek hamsi şölenine “İzmir ve çevresindeki Karadenizliler başta olmak üzere” tüm vatandaşları davet eden Murtazaoğlu “Karadeniz kültürünün güzelliklerini burada yaşatacağız. Bu coşkuya ortak olmak isteyen herkese gönlümüzü açtık” dedi.  

ANKA

Vatan AYDIN

2008 yılından bu yana Acsesini.Com sitesinin sahibiyim. İnsanlarla güncel konuları paylaşmak ve sitem üzerinde insanları eğlendirmeye yönelik etkinlikler beni mutlu eden şeylerin başında geliyor.Ümit Ediyorumkisitemin sohbet odalarında da doyunca eğlenip,sohbetlerinizi yeni arkadaşlarınız ile en güzel şekilde gerçekleştirirsiniz.

Google+ YouTube 

Bir önceki yazımız olan Mübarek'in helvasını dağıtacak başlıklı makalemizde hüsnü mübarek ve hüsnü mübarek helvası hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, Okunma 13 Şub 2011

Yorumlar


Sen de Yorumla!