Siirt İlim Spor ve Kültür Araştırmaları Vakfı (SİSKAV) tarafından işletilen Sinema Kültür, yaz sezonunun ardından tekrar faaliyete başlayacak.

Siirt Valisi Musa Çolak, amaçlarının kentte var olan sinema kültürünü tekrar yaşatmak olduğunu belirterek “Geçmiş yıllarda Siirt’te üç tane sinema bulunuyor ve büyük ilgi görüyorlarmış. Amacımız bu kültürü tekrar yaşatmaktır. Bu amaçla Sinema Kültür’ü tekrar faaliyete sokuyoruz. 29 Ekim’de yeni sinema sezonunu başlatıyoruz. Sinema kültürün bir parçasıdır.” dedi

SİSKAV Müdürü Remzi Uslu yeni sezonda gösterime girecek ilk filmin Nene Hatun olduğunu belirtti. Bu yıl da geçen yıl olduğu gibi vizyona giren yeni filmleri sinemaseverlerle buluşturacaklarını dile getiren Uslu “İlk filmimiz 29 Ekim’de bütün Türkiye’de aynı anda gösterime girecek olan Nene Hatun filmi olacak. Bu filmi, ülkemizdeki bütün sinemaseverlerle aynı anda Siirtli sinemaseverlerin beğenisine sunacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” diye konuştu.

Funda KURT

Acsesini.Com Blog Editörü..

Bir önceki yazımız olan 'Ses Perdesi' Tarık Akan'la açıldı başlıklı makalemizde ses perdesi, tarık akan ve yeşilçam hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, Okunma 24 Eki 2010

Yorumlar


Sen de Yorumla!