Şarkıcı Sıla’nın, kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduğu Şarkıcı Davut Güloğlu hakkında başlatılan soruşturma kapsamında ‘müşteki’ sıfatıyla verdiği ifade ortaya çıktı. Sanatçı Sıla, geçtiğimiz günlerde Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek Basın Suçları Soruşturma Bürosu Savcılarından Umut Tepe’ye ifade verdi. Sıla’nın savcılıkta şu ifadeleri verdiği öğrenildi: “15 Temmuz 2016 tarihinde Fetullahçı Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen darbe girişimini ben de tüm yurttaşlar gibi kınadığımı her platformda dile getirmiştim ve dile getirmeye devam ediyorum. 7 Ağustos 2016 tarihinde Yenikapı’da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ne katılıp katılmayacağım hususu bana bir muhabir tarafından 4 Ağustos 2016 günü soruldu. Ben Nişantaşı’dan bir toplantıdan çıktığım sırada aniden bu muhabir bana mitinge katılıp katılmayacağımı sordu. Ben de ‘Hayır katılmayacağım kesinlikle, darbe karşıtıyım ama böyle bir şovun içinde bulunmayı tercih etmiyorum’ şeklinde bir açıklama yaptım. Bu açıklamamdaki kasıt kesinlikle bütün benliğiyle ve inancıyla oraya gelen milyonlarca yurttaş ve demokrasi uğruna şehit olan yurttaşlarımız değildi. Tam tersi onlar Türkiye’nin yarınlarına, umutlarına ve demokrasiye sahip çıkmıştır. Onların bu onurlu duruşu ve demokrasiden yana tavır almaları nedeniyle bu darbe girişimi püskürtülmüştür.”

INSTAGRAM’DA YAPTIĞI AÇIKLAMAYA DEĞİNDİ
Açıklamanın ardından kendisine yöneltilen kötü niyetli linç kampanyası üzerine resmi instagram hesabımdan 11 Ağustos 2016 günü bir açıklama yaptığını da hatırlatan Sıla’nın ifadesini şu sözlerle tamamladığı belirtildi: “Benim soruşturma konusu açıklamamda kullandığım şov ibaresinden kasıt geçmişte bu yapıyla (FETÖ) ilişkili olan, onların organizasyonlarına katılan ve kendisine menfaat temin eden darbe girişiminden sonra kendisine yeniden alan açmak ve aklanmak için o podyuma samimiyetsiz bir şekilde çıkıp şov yapan bazı ünlüleredir. Nitekim bu kimseler hayatlarının hiçbir döneminde demokrasi kelimesini anmamış kimselerdir. Ayrıca bu kimselerin şayet hain girişimi başarılı olsaydı, darbecilerin podyumuna çıkacağını düşündüğüm için bu açıklamayı yaptım. Şüpheli, benim Yanikapı’daki Miting ile ilgili yapmış olduğum söz konusu açıklama sonrasında soruşturma dosyasında bulunan CD’lerden de anlaşılacağı üzere televizyon muhabirine beni kastederek hakaret içerikli sözler söylemiştir. Benimle ilgili kamuoyunda vatan haini algısı yaratmaya çalışmıştır. Bana hakaret eden şüpheliden şikayetçiyim. Cezalandırılmasını talep ederim. Kendisiyle de uzlaşmak istemiyorum. Ayrıca aleyhine tazminat davası açacağım. Şayet davayı kazanırsam ihtiyaç sahibi çocukları eğiten bir vakfa bağışlayacağım.”
Serpil KIRKESER / İstanbul DHA

Vatan AYDIN

2008 yılından bu yana Acsesini.Com sitesinin sahibiyim. İnsanlarla güncel konuları paylaşmak ve sitem üzerinde insanları eğlendirmeye yönelik etkinlikler beni mutlu eden şeylerin başında geliyor.Ümit Ediyorumkisitemin sohbet odalarında da doyunca eğlenip,sohbetlerinizi yeni arkadaşlarınız ile en güzel şekilde gerçekleştirirsiniz.

Facebook Twitter Google+ YouTube Skype 

Bir önceki yazımız olan En güzel prenses başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Okunma 07 Eki 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!